TRWA ZIMA-NIE ZAPOMINAJMY O BEZDOMNYCH

  • 24.01.2019, 23:03
  • KPP Gryfice
TRWA ZIMA-NIE ZAPOMINAJMY O BEZDOMNYCH
Zmienne warunki atmosferyczne, duże skoki temperatur to jeden z głównych czynników, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych. W okresie jesienno – zimowym ta grupa osób wymaga szczególnej uwagi i troski.

Warunki jesienno – zimowe to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, które żyją w skrajnie trudnych warunkach z brakiem dostępu do bieżącej wody czy ciepła, zamieszkują niejednokrotnie w prowizorycznie skonstruowanych szałasach, pustostanach czy altankach działkowych. Zdarza się również, że osoby bezdomne przebywają na klatkach schodowych piwnicach oraz studzienkach ciepłowniczych.

Tegoroczna zima nie należy do najsurowszych, co nie zmienia faktu, żeby stracić życie w wyniku wychłodzenia, wystarczy nawet temperatura kilku stopni powyżej zera.

Policja apeluje o to, aby szczególną uwagą i troską w tym trudnym czasie objąć właśnie osoby bezdomne, każde niepokojące sytuacje należy zgłaszać służbom tj. policji oraz służbie zdrowia.

Pamiętajmy, że czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie.

KPP Gryfice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe