Spełniają się oczekiwania mieszkańców (?)

  • 24.01.2019, 22:54 (aktualizacja 24.01.2019, 23:01)
  • str
Spełniają się oczekiwania mieszkańców (?)
We wtorek 22 stycznia w Sali posiedzeń Rady Miejskiej w Nowogardzie odbyło się spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami posesji przy projektowanej drodze łączącej ul. Gen. J. Bema z ul. Armii Krajowej.

To pierwszy etap realizacji podjętej z inicjatywy Burmistrza Roberta Czapli inwestycji.rozpoczęła się realizacja długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji budowy drogi łączącej ul. Gen. J. Bema z ul. Armii Krajowej. 15 listopada 2018 r. Burmistrz podpisał umowę z Biurem Usług Inżynieryjnych Mariusz Jażdżewski z Nowogardu na opracowanie dokumentacji projektowej. Zakres projektu obejmuje wykonanie jezdni, oświetlenia i odwodnienia drogi. Długość planowanego odcinka to 390 m.

Konferencję prowadziła Marta Karpiel, a projektant przedstawił propozycje projektowe inwestycji której wartość powinna się zamknąć kwotą 32.595,00 zł. Termin opracowania dokumentacji ustalono na 15 lipca 2019 r., W konferencji oprócz przedstawicieli mieszkańców i lokalnej prasy uczestniczyli samorządowcy - Przewodniczący RM Stanisław Saniuk, wiceprzewodniczący Jacek Rafiński i Marcin Wolny oraz radny Jacek Jankowski.

Konsultacje okazały się bardzo potrzebne, bo do rozstrzygnięcia przed przyjęciem do realizacji gotowej koncepcji trzeba będzie rozstrzygnąć kilka kwestii wynikających z aktualnej sytuacji. Po pierwsze istniejąca zabudowa wprowadza pewne ograniczenia związane m.in. z szerokością projektowanej drogi. Prawdopodobnie nie uda się spełnić wymogów dla statusu drogi publicznej. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez rozwiązania kilku zagadnień związanych z infrastrukturą sanitarną i techniczną w obrębie nowej drogi. Kwestie te mają być jak najszybciej rozwiązane gdyż dla mieszkańców szansa sprawnego zakończenia inwestycji to dopełnienie wieloletnich starań i oczekiwań na lepszą jakość życia.

 

str

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe