Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gryficach

  • 20.01.2019, 01:39
  • str
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gryficach
W obliczu śmierci człowieka o wielkim sercu zastanowiłem się czy pisać relację z wydarzenia które przecież jest alegorią życia. Tysiące wolontariuszy w całym kraju z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zbierają do puszek najczęściej skromne ale przekazane z potrzeby serca datki na szlachetny cel, jakim jest zakup sprzętu który będzie ratował życie.

W Gryficach podobnie jak w całym kraju odbywają się koncerty, spotkania i licytacje z których pieniądze zasilają  konto fundacji WOŚP.

Te imprezy to także zawody sportowe połączone ze zbiórką na rzecz orkiestry.

W Gryficach na sportowo 27. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się już w sobotę. W gryfickiej pływalni w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” odbyły się zawody w aquathlonie. W zawodach, złożonych z dwóch konkurencji: pływanie i bieganie - 200 metrów w wodzie i 5 okrążeń wokół pływalni (ok. 3,3 km) wystartowało 37 uczestników.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena CHOMONT z Goleniowa wyprzedzając Małgorzatę ZABOROWSKĄ z Gryfic i Kaję RODZIEWICZ z Trzebiatowa.

W kategorii panów wygrał Bartłomiej GWARDIAK reprezentujący Prime Cargo Poland wyprzedzając Sylwestra HAWROTA z Goleniowa i Marka WIŚNIEWSKIEGO – WOPR Gryfice.

. Zawodnicy, którzy wystartowali aquathlonie w ramach akcji WOŚP otrzymali pamiątkowe medale w kształcie serduszek. Na wszystkich czekała gorąca grochówka ufundowana przez CRR Kapitol a także losowanie nagród, m.in. słoiczek miodu, gadżety WOŚP i gminy Gryfice oraz kalendarze gryfickiej pływalni.

 

Już w niedzielę 13 stycznia w ramach 27 Finału WOŚP od rana   na Strzelnicy Sportowej LOK przy ul. Rodziewiczówny 12 w Gryficach rozpoczęły się otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej i pneumatycznej. Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Klub Strzelecki LOK "Baszta" oraz Zarząd Powiatowy LOK w Gryficach.  W trakcie zawodów uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oraz wspomóc fundusz WOŚP. Zawody zostały rozegrane w czterech konkurencjach strzeleckich, w których łącznie wystartowało 44 zawodników a zwyciężyli:
- 4,5 mm karabin pneumatyczny – ZAWIŚLAŃSKA Wiktoria;
- 4,5 mm pistolet pneumatyczny – STACHERSKI Marek;
- 5,6 mm karabin sportowy – DREWA Dariusz;
- 5,6 mm pistolet sportowy – KOWALEWSKI Marcin.
Szczegółowy komunikat zawodów znajduje się na stronie www.lok.gryfice.pl, w zakładce "KOMUNIKATY". Poza rozgrywanymi konkurencjami, organizator zawodów umożliwił spróbowania swoich umiejętności w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu oraz strzelby.

W trakcie zawodów do puszki oraz z opłaty startowej została zebrana kwota 655,29 zł, która wspomogła WOŚP. Organizatorzy serdecznie dziękują za udział wszystkim uczestnikom zawodów i zapraszamy ponownie za rok, a także na inne zawody strzeleckie organizowane na Strzelnicy Sportowej LOK w Gryficach przekazał Prezes Powiatowego Zarządu LOK Gryfice Krzysztof Krogulecki. Na podziękowania za bezpieczne i sprawne przeprowadzenia zawodów zasłużyli też: Dariusz Drewa sędzia kl. III, Piotr Rzepecki sędzia kl. III, Dariusz Daź, Marcin Kowalewski i wolontariuszka WOŚP Wiktoria Zawiślańska.

Sztab WOŚP w Gryficach został zorganizowany w Hali widowiskowo-Sportowej Gryf Arena, tam też odbywały się liczne koncerty, występy taneczne i zawody sportowe no i oczywiście licytacje. W Gryf Arenie rozmieszczono też stoiska oraz prezentacje organizacji pozarządowych.

Na terenie gminy Gryfice i Brojce – bo teren tych gmin obsługiwał gryficki sztab - wyruszyło 123 wolontariuszy. W trakcie niedzielnej zbiórki zebrano ponad 49 tys zł, i ta kwota na pewno będzie większa bo trwają jeszcze licytacje na Allegro.

Zakończenie imprezy i światełko do nieba przygotowano na Placu Zwycięstwa.

str

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe