Burmistrz Robert Czapla uhonorował Wicemistrza Świata Krzysztofa Skryplonka

  • 07.01.2019, 11:03
  • BS Nowogard
Burmistrz Robert Czapla uhonorował Wicemistrza Świata Krzysztofa Skryplonka
W piątek, 4 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie, Burmistrz Robert Czapla gościł Krzysztofa Skryplonka utytułowanego Wicemistrza Świata, Mistrza Europy oraz Mistrza Polski w kulturystyce. W 2018 r. zdobył aż 5 złotych medali, a rok zakończył spektakularnym tytułem Wicemistrza Świata w kategorii do 90 kilogramów na mistrzostwach IFBB Word Master Championschips, które odbyły się w grudniu ub.r. w hiszpańskiej Tarragonie. W zawodach startowali najlepsi zawodnicy z całego świata. Krzysztof Skryplonek zdobył tam dla Polski srebrny medal.

- Mieszkańcy Nowogardu są dumni z pana osiągnięć. Jest mi niezwykle miło gratulować kolejnego medalu zawodnikowi naszego rodzimego klubu, który poprzez swoje zwycięstwa promuje nasze miasto na międzynarodowej arenie sportowej - mówił Burmistrz Robert Czapla. Burmistrz dodał, że Gmina Nowogard ma więcej niż jednego medalistę światowego formatu, dlatego jego pomysłem jest, by móc rodzime sławy uhonorować także poprzez rozwój stosownej infrastruktury sportowej.

Z osiągnięć Mistrza Krzysztofa Skryplonka cieszyli się też obecni na spotkaniu: prezes nowogardzkiego “Pomorzanina” Marcin Skórniewski oraz Szymon Pilipczuk z Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu. W nowogardzkim “Pomorzaninie” trenuje łącznie ponad 200 osób. Poza sekcją piłki nożnej i brydża sportowego, zainteresowaniem cieszy się również, stale rozwijająca się, sekcja kulturystyki i fitness. Zachętą do ćwiczeń, nie tylko w zakresie kulturystyki, były prowadzone w ubiegłym roku przez Krzysztofa Skryplonka, ćwiczenia na jednej z plenerowych siłowni w Nowogardzie. O poprowadzenie ćwiczeń, z myślą o zdrowiu mieszkańców, poprosił Krzysztofa Skryplonka, wielokrotnego medalistę a zarazem trenera Burmistrz Robert Czapla.

Dobre zdrowie to wszystko czego życzyłby sobie Krzysztof Skryplonek. Podium - jak stwierdził - można zdobyć własną, wytrwałą pracą.

Mistrz ma już plany na kolejne starty, tym razem w lidze zawodowej. Kulturystyka, która jest jego pasją to sport wymagający, ale przed wytrwałymi zawodnikami nie stawiający bariery wieku: na ubiegłorocznych mistrzostwach IFBB Word Master Championschips najstarszy zawodnik miał 82 lata.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Robert Czapla wręczył Krzysztofowi Skryplonkowi upominek oraz list gratulacyjny życząc kolejnych światowych sukcesów na podium. (BS, fot. BS)

Za zgodą:  www.nowogard.pl

BS Nowogard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe