Soprany kontra Tenorzy - Noworoczny koncert w Gryfickim Domu Kultury

  • 03.01.2019, 18:22 (aktualizacja 03.01.2019, 19:05)
  • Stanisław Razmus
Soprany kontra Tenorzy -  Noworoczny koncert w Gryfickim Domu Kultury
To już utrwalona tradycja, że noworoczny sezon artystyczny Gryficki Dom Kultury zaczyna od „wysokiego C”. W środę 2 stycznia tegoroczny sezon koncertowy w GDK rozpoczął się w naprawdę wielkim stylu. Na scenie w koncercie zatytułowanym „Soprany kontra Tenorzy” zaprezentowali się znani ze scen operetkowych Poznania i Łodzi.

     Soprany kontra tenorzy – to jednak nie rywalizacja a forma konwersacji – jak zapewnił prowadzący koncert Bartosz Kuczyk. Zgromadzenie tak znamienitego „zestawu” po trzech tenorów i trzy soprany – wykonawców ze znakomitym dorobkiem artystycznym z których każdy świetnie by sobie poradził z zaśpiewaniem takiego koncertu w pojedynkę to również wyjątkowy walor tegorocznego koncertu.

     Artyści nie ograniczyli się tylko do komplementowania wyrobionej już muzycznie gryfickiej publiczności, Anna, Bajerska – Witczak Emilia Zielińska, Karolina Garlińska , Mirosław Niewiadomski , Mariusz Ruta oraz wspomniany już  Bartosz Kuczyk zapewnili prawdziwą muzyczną ucztę. Mogliśmy posłuchać nie tylko znanych już i lubianych przebojów muzyki operetkowej i musicalowej, znalazło się też kilka niespodzianek, a kilka utworów zaaranżowano tak aby we wspaniałym stylu do ich wykonania mogła się włączyć, zachwycona tą możliwością, publiczność.

     Tak wspaniała inauguracja muzycznego sezonu może zapowiadać tylko dalsze rewelacje w kolejnych muzycznych spotkaniach gryfickiej publiczności. Sprowokowany do złożenia deklaracji burmistrz Andrzej Szczygieł zapewnił, że muzyczne imprezy w Gryficach mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony „Ratusza”. Wraz z tą deklaracją z ust burmistrza pojawiło się potwierdzenie – nieśmiałych dotąd sugestii – że w Ogrodzie Japońskim pojawi jakaś forma sceny na której w lepszych warunkach będą mogli występować artyści w kolejnej edycji Gryfickiego Lata Muzycznego.

 

Stanisław Razmus

Zdjęcia (22)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe