W 2019 r. zapraszamy na nasz nowy cykl spotkań Zamkowy Gwiazdozbiór

  • 01.01.2019, 23:45 (aktualizacja 01.01.2019, 23:51)
  • Monika Adamowska
W 2019 r. zapraszamy na nasz nowy cykl spotkań Zamkowy Gwiazdozbiór
Stan Borys, wybitny wokalista, współzałożyciel zespołu Blackout, kompozytor i poeta będzie pierwszym gościem „Zamkowego Gwiazdozbioru”, nowego cyklu spotkań Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

9 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 w szczecińskim Zamku Stan Borys zaprezentuje wiersze ze swojego ostatniego tomiku „Daleko Donikąd” (2015), a także trzy utwory z ostatniej płyty „Ikona”. Będzie okazja do rozmowy o jego niezwykłej biografii, życiu artystycznym, poszukiwaniu wolności duchowej i wolności artystycznej. A po spotkaniu - do zdobycia książki i płyty z dedykacją oraz autografem.

 

Znakomity artysta od lat nieprzerwanie cieszy się uznaniem fanów, pamiętających m. in. takie przeboje, jak „To ziemia”, „Jaskółka uwięziona” czy „Anna”. Na YouTube piosenki w jego wykonaniu mają miliony wyświetleń.

Występował z zespołami Blackout, Bizony, a od 1971 jako solista. Laureat licznych nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.

U szczytu sławy – w 1975 r. – wyemigrował do USA, gdzie śpiewał w klubach polonijnych. Do Polski przyjechał dopiero po przełomie (1991). Od roku 2004 częściej zamieszkuje w Polsce, koncertuje z zespołem Imię Jego 44.

 

To artysta wszechstronnie utalentowany. Jako aktor prezentował się na scenach teatralnych (m. in. teatrów rzeszowskich, gdzie zadebiutował, warszawskiego Teatru Syrena czy Teatru Muzycznego w Gdyni, w którym wystąpił gościnnie w pierwszej polskiej rock-operze „Naga”). Grał także w filmie (w „Uciec jak najbliżej” w reż. Janusza Zaorskiego zagrał samego siebie). Był również bohaterem nagradzanego filmu dokumentalnego „Wolność jak płomień” w reżyserii Iwony Sadowskiej.

 

Jako poeta zadebiutował już w 1963 na łamach "Nowin Rzeszowskich". W dorobku poetyckim ma tomiki „Co jest urokiem tego życia” oraz właśnie „Daleko Donikąd”. W grudniu 2015 r. Polskie Radio przyznało mu Honorowy Złoty Mikrofon „za romantyczną duszę niestrudzonego krzewiciela polskiej poezji, twórcze poszukiwania oraz wielką przyjaźń z Polskim Radiem obecną w jego słowach i muzyce”.

 

Legendarny artysta z niezwykłą biografią, filozofią życia i potrzebą wolności twórczej, otworzy Zamkowy Gwiazdozbiór - nowy cykl spotkań Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, który rozpoczyna się w 2019 roku. Będzie to seria rozmów z cenionymi postaciami ze świata polskiej kultury i sztuki (m. in. teatru, filmu, muzyki, tańca, sztuk wizualnych). Słuchacze poznają artystyczne i prywatne biografie gwiazd, drogę ich kariery, zawodowe oraz życiowe wybory i ich konsekwencje.

Rozmowy poprowadzą znani szczecińscy dziennikarze.

 

Daleko Donikąd. Spotkanie ze Stanem Borysem

9.01.2019 (środa), godz. 19.00, Hol Wschodni (wejście A, parter), bilety: 30 zł

Prowadzenie: Katarzyna Wolnik-Sayna

 

Bilety są już dostępne w kasie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Zamku (wejście I), tel. 91 48 91 630

http://zamek.szczecin.pl/index.php

 

 

Fot. Z archiwum artysty

Monika Adamowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe