Jest taki dzień….. Jasełka w MOS w Waniorowie

  • 01.01.2019, 10:29 (aktualizacja 01.01.2019, 23:35)
  • MOS Waniorowo
Jest taki dzień….. Jasełka w MOS w Waniorowie

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

                                             K. Dzikowski

 

W czwartek 20 grudnia  w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie  z bożenarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych gości: pani Agnieszki Róży Mackojć – przewodniczącej Rady Powiatu Gryfickiego, pani Ireny Nowak – prezes oddziału ZNP w Gryficach, pana Mirosława Kolanicy dyrektora MGOK w Płotach, pana Łukasza Rachubińskiego instruktora w MGOK w Płotach, pani Eweliny Szydlik i pani Agnieszki Waszyńskiej inspektorów w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Gryficach, księdza proboszcza Krzysztofa Sebastianów,  rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników i wychowanków Ośrodka  wystąpili młodzi artyści (wychowankowie) z grupy teatralnej, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

 

Wychowankowie  w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem  wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od ponad  miesiąca, uczniowie  poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana.

 

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem wychowawców: pani Małgorzaty Górskiej, pani Patrycji Winogrodzkiej oraz pana Jacka Białka. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Jasełka w wykonaniu wychowanków wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Artystyczna część dobiegła końca, a została zakończona wspólnym zaśpiewaniem pieśni Arki Noego Świeć gwiazdeczko mała świeć, wychowankowie występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa.

 

Na koniec dzieci podarowały przybyłym gościom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom własnoręcznie przygotowane świąteczne pierniczki, a pani dyrektor złożyła serdeczne  życzenia wszelkiej pomyślności z okazji nadchodzących świąt i Nowego Roku. Po przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do uroczystej wigilijnej kolacji.

 

MOS Waniorowo

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe