27. finał WOŚP zbliża się! Jak możesz pomóc już teraz?

  • 27.12.2018, 23:12 (aktualizacja 01.01.2019, 23:26)
  • Paweł Kamiński
27. finał WOŚP zbliża się! Jak możesz pomóc już teraz?
Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Akcja, która odbędzie się po raz 27. tym razem będzie grała dla dzieci małych i bez focha- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Choć do 13 stycznia pozostał jeszcze prawie miesiąc, sprawdź jak już teraz możesz pomóc!
  1. Zostań wolontariuszem sztabu WOŚP Gryfice!

Tegoroczne zapisy do sztabu WOŚP Gryfice prowadzone są przez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl . To właśnie na tej stronie każdy z kandydatów może zarejestrować się (w przypadku osób niepełnoletnich konto powinien założyć pełnoletni opiekun tej osoby). Przy dodawaniu kandydata na wolontariusza należy wyszukać sztab WOŚP Gryfice- wystarczy w pewnym momencie wpisać „Gryfice” w pojawiającą się drukarkę. Po zgłoszeniu się, należy udać się do siedziby sztabu WOŚP- w jednym z podanych niżej terminów, celem potwierdzenie zgłoszenia oraz podpisania zobowiązania wolontariusza. Siedzibą sztabu WOŚP jest gryficki Dom Pracy Twórczej (ul. Kamienna Brama 1).

Terminy potwierdzania zgłoszeń do sztabu WOŚP Gryfice:

02.01 (środa)- 13:30-15:30

03.01 (czwartek)- 13:00-14:30

W tygodniu przed finałem WOŚP odbędzie się spotkanie wolontariuszy zgłoszonych do prowadzenia kwesty- informacje o spotkaniu i jego terminie dostaną wolontariusze.

  1. Załóż Sztabową Puszkę Stacjonarną w swojej firmie- zbieraj pieniądze już teraz!

 

Jeśli chcecie wspomagać finał WOŚP już teraz, macie taką możliwość! Do współpracy zapraszamy sklepy, zakłady, restauracje, instytucje kultury- jednym słowem, wszystkich! Każdy z Was może otrzymać do swojego lokalu puszkę WOŚP, do której Wasi klienci będą mogli wrzucać pieniądze na rzecz 27. Finału WOŚP. Wystarczy, że wypełnicie odpowiedni formularz zgłoszeniowy, a my rozpatrzymy Wasze zgłoszenie. Po rozpatrzeniu zgłoszenia otrzymacie puszkę kwestarską, zestaw naklejek oraz zaświadczenie o możliwości prowadzenia kwesty. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z nami poprzez stronę fb.com/WOSPGryfice lub mail: [email protected] .

 

  1. Wspomóż działania sztabu WOŚP Gryfice!

Finał WOŚP, to nie byle jakie wydarzenie! Co roku staramy się, by był to finał dla nas wszystkich, ale też organizowany przez nas wszystkich! Jeśli chcesz wspomóc działania naszego sztabu (np. zasponsorować poczęstunek dla wolontariuszy, pamiątkowy upominek dla nich, przekazać coś na finałowe „licytacje”, umożliwić organizację finałowych wydarzeń), zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Chętnie wesprzemy koordynację działań związanych z finałem WOŚP w Twojej organizacji, klubie, lokalu- niech to rzeczywiście będzie finał dla nas wszystkich. Tylko w ten sposób, dzięki ludziom dobrej woli, możliwa będzie organizacja kolejnej świetnej imprezy. Liczy się każdy pomysł, każde wsparcie- nie bójcie się go i piszcie do nas!

 

Według niedawnych badań nad zaufaniem społecznym w Polsce, aż 83% Polaków darzy największym zaufaniem fundację WOŚP. Ankietowani jako najczęstsze powody wspierania WOŚP wskazywali chęć pomocy innym, zbieranie na potrzebne cele oraz pewność, że zebrane środki są dobrze wykorzystywane.

Temat 27. Finału WOŚP to  POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE- Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Jak zapewniają członkowie gryfickiego sztabu:

- Nasz tegoroczny finał WOŚP będzie na pewno niesamowity! Już teraz mamy świetną ekipę wolontariuszy, którzy poprowadzą kwestę na terenie gminy Gryfice oraz Brojce, gdzie tradycyjnie wspólnie z nami grają harcerze z 5 Brojeckiej Drużyny Harcerskiej „Żołto-zieloni”. W tym roku chcemy, by nasz finał był trochę inny niż poprzednie- chcemy skupić się jeszcze bardziej na współdziałaniu, pokazywaniu lokalnych talentów. Dlatego już teraz osoby, które chciałyby się zaprezentować, zachęcamy do kontaktu z nami! Zdradzimy również, że w tym roku będziemy chcieli podjąć próbę pokonania rekordu największej liczby osób skupionych na obszarze finałowego serca. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje działania, ponieważ w tym jest właśnie nasza siła. W ubiegłym roku wśród przedmiotów przekazanych na licytacje finałowe było m.in. morze karnetów i voucherów na różne usługi, wanna firmy Roca, prawdziwe żelazko z duszą- co będzie w tym roku? Pokazując różnorodność, jednocześnie pokazujemy to, że jesteśmy wszyscy razem i tego dnia możemy wspólnie dokonać czegoś dobrego. Niech to będzie kolejny dowód, że możemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Paweł Kamiński

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe