Sejm i Senat w sprawie cen prądu - Obraduje w trybie pilnym

  • 28.12.2018, 13:05 (aktualizacja 28.12.2018 21:10)
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Sejm i Senat w sprawie cen prądu - Obraduje w trybie pilnym
Dziś posłowie i senatorowie zajmą się przepisami, dzięki którym od początku roku nie wzrosną ceny prądu. Na specjalnym posiedzeniu Sejm i Senat rozpatrzą rządowy projekt ustawy wprowadzającej między innymi obniżkę akcyzy na energię elektryczną.

Przed Świętami Bożego Narodzenia senatorowie opozycji wystąpili do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o wyjaśnienie sytuacji czy ceny prądu będą rosły i dla kogo? W efekcie Premier zadeklarował, że ceny nie wzrosną. Stanowiska pracy potracili pracownicy Grupy Energa nazywając deklarację doniesieniami medialnymi.


- Rząd Zjednoczonej Prawicy nie może ciągle obciążać poprzedników błędami. Obecna kadencja trwa już trzy lata - tak mówi senator RP Grzegorz Napieralski w odniesieniu do słów ministra obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który powiedział w Polskim Radiu, że groźba podwyżek prądu to efekt działań poprzednich rządów.

Rządowy projekt zakłada też obniżenie opłaty przejściowej o 95 proc. Przepisy mają wejść w życie od 1 stycznia.

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe