Senatorowie przeciwko podwyżkom energii

  • 20.12.2018, 21:57 (aktualizacja 22.12.2018, 22:51)
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Senatorowie przeciwko podwyżkom energii
Brakuje logiki w działaniu Rządu?

Senatorowie na przedświątecznym posiedzeniu Senatu RP złożyli do Premiera RP Mateusza Morawieckiego oświadczenie. - Oczekujemy szybkiej i jednoznacznej informacji o tym, czy, a jeśli tak, to w jakim zakresie, wzrosną ceny energii elektrycznej, jaka jest ich zasadność i w jaki sposób będą one rekompensowane - piszą senatorowie.

- Według danych Głównego Urzędu Statystycznego i raportu „Portfel statystycznego Polaka” w ciągu ostatnich 3 lat koszty utrzymania statystycznego obywatela wzrosły z ok. 1 tysiąca zł do blisko 1 tysiąca 600 zł. Można powiedzieć, że wzrost kosztów życia wyssał już z portfeli obywateli całe 500+. Jednak największe podwyżki dopiero przed nam - mówi senator RP Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pomorza Zachodniego.

Wątpliwości parlamentarzystów z Izby Wyższej wzbudza brak logicznego działania rządu w temacie podwyżek cen prądów, ich zakresu oraz refundacji. Rząd zapowiada refundacje, ale ich brakuje w planach budżetu 2019 roku.

Senatorowie chcą by rząd ochronił przez podwyżkami ochronić samorząd przed podwyżkami.

- Podwyżki cen dla gmin, powiatów, szpitali, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej spowodują znaczny wzrost kosztów dla samorządów. Większość miast już informuje, że nie ma pieniędzy na prąd w nowym budżecie. Czy takie działanie zachęci Polaków do samochodów na prąd? - zastanawia się senator RP Grzegorz Napieralski.

 

Fot. Kancelaria Senatu RP

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe