Nowoczesny dron w służbie policji, straży pożarnej i formacji OC w powiecie gryfickim

  • 15.12.2018, 11:00
  • SR/KK
Nowoczesny dron w służbie policji, straży pożarnej i formacji OC w powiecie gryfickim
W środę 12 grudnia dotarł do Gryfic zakupiony przez Starostwo Powiatowe profesjonalny dron przeznaczony dla służb w powiecie gryfickim.

Dron zakupiony kosztem 118 436.70 zł to sprzęt do zastosowań profesjonalnych o zasięgu lotu ponad do 5 km, wysokość lotu 500 m, wyposażony w 4 kamery w tym jedna przeznaczona do fotografii lotniczej, jedna termowizyjna i jedna - najmocniejsza na rynku - kamera z 30 krotnym zoomem optycznym.

Nie tracąc czasu, Starostwo Powiatowe zorganizowało cykl szkoleń dla wyznaczonych przez Powiatową Komendę Policji w Gryficach, Powiatową Państwową Straż Pożarną w Gryficach oraz Powiatową Formację Analizy Danych i Alarmowania OC po 2 operatorów którzy będą obsługiwali drona.

 

Jedno z takich szkoleń z udziałem starosty Ryszarda Chmielowicza odbyło się w czwartek, 13 grudnia na terenie przy Szkole Podstawowej nr 4. Obsługa takiego drona wymaga sporej wiedzy teoretycznej i umiejętności manualnych co oznacza, że aby wyznaczeni operatorzy mogli obsługiwać ten nowoczesny sprzęt swoje umiejętności muszą potwierdzić w trakcie egzaminu UAVO przyznającego uprawnienia do kierowania bezzałogowym statkiem powietrznym w celach innych niż loty sportowe i rekreacyjne.

Tak zaawansowany sprzęt znacznie ułatwi pracę służb. Dron może być wykorzystywany m.in. w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, w pracach operacyjnych monitoringu ruchu drogowego, przy ochronie imprez masowych czy działań na miejscu zbrodni. Ponadto pomoże przy ocenie skali lub źródła pożarów oraz w działaniach służących zapobieganiu lub zwalczaniu klęsk żywiołowych i katastrof.

SR/KK

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
redakcja@tu.swinoujscie.pl
[email protected] 19.12.2018, 18:54
Witam. Chciałbym się skontaktować z którymś z panów którzy brali udział w szkoleniu.

Pozostałe