„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

  • 17.12.2018, 09:48
  • WKU Świnoujście
„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”
Od połowy października na terenie kraju trwa kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym.

Służba wojskowa to także wymierne korzyści: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej kampania jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych ruszają „w teren” aby spotykać się z Polakami i zachęcać ich, do wstępowania do wojska.

Zespoły odwiedzają takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, żołnierze rozmawiają o służbie wojskowej, armii, znajdujących się w okolicy jednostkach wojskowych, opowiadają o własnych doświadczeniach, możliwych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju, wręczą foldery i ulotki, wskażą, gdzie należy się zwrócić po szczegółowe informacje.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

W Gryficach kampania promocyjno-informacyjna "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" odbyła się w Urzędzie Miejskim w dniach 3 – 4 grudnia. Od 5 grudnia kampania była kontynuowana na Poczcie Polskiej przy ul. Piłsudskiego 1 w Świnoujściu. Nie wszyscy potencjalnie zainteresowani mieli okazję spotkać się z takim zespołem. Nic straconego – zawodowa służba wojskowa w Polsce to od zawsze nie tylko ciekawy i pełen wyzwań zawód to także ogromny prestiż co nabrało szczególnego znaczenia w roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jeśli gotów jesteś podjąć to wyzwanie, zdobyć ciekawą i prestiżową pracę zgłoś się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień.

W dniach 7.01-26.04.2019 r. odbędzie się I turnus służby przygotowawczej w 2019 r. będącej przepustką do zawodowej służby wojskowej.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 261-243-324 oraz na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl/…/suzba-przygotowawcza-20…/

WKU Świnoujście

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe