Wodę zimą - Pić czy nie pić?

  • 10.12.2017, 22:39 (aktualizacja 14.12.2017 01:07)
  • WDZ
Wodę zimą  -  Pić czy nie pić?
Pić wodę zimą to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jednak woda dla naszego organizmu jest tak samo ważna latem i zimą. Organizm ludzki nie potrafi magazynować większej ilości wody , dlatego konieczne jest jej uzupełnianie. Znaczne ograniczenie w piciu wody może doprowadzić do zaburzeń stanu zdrowia, takich jak brak koncentracji, znużenie, osłabienie apetytu. Pojawiają się również bóle głowy oraz zaczerwienienia skóry zaczerwienienie skóry.

Pić wodę zimą to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jednak woda dla naszego organizmu jest tak samo ważna latem i zimą. Organizm ludzki nie potrafi magazynować większej ilości wody , dlatego konieczne jest jej uzupełnianie.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Znaczne ograniczenie w piciu wody może doprowadzić do zaburzeń stanu zdrowia, takich jak brak koncentracji, znużenie, osłabienie apetytu. Pojawiają się również bóle głowy oraz zaczerwienienia skóry zaczerwienienie skóry.

 

Picie wody zimą jest kluczowe dla naszego zdrowia. To  jeden z powodów dlaczego zimą przybywa nam kilogramów.

- Zimą nie odczuwamy takiego pragnienia jak w przypadku lata , większość z nas zapomina o tym aby wypijać co najmniej trzy litry wody. Zamiast po wodę sięgamy po słodkie przekąski, pijemy słodkie napoje, co w ostateczności skutkuje przyrostem masy ciała i gromadzeniem się tkanki tłuszczowej – mówi Natalia Podlaszczuk, dietetyk.

Jak się okazuje tempo utleniania kwasów tłuszczowych w naszym organizmie będzie związane z ilością spożytej wody. Jeżeli nie dostarczymy odpowiedniej ilości wody dla naszego organizmu wówczas nasza dieta redukcyjna nie będzie efektywna.

Bóle głowy, migreny, znużenie czy zmęczenie. Nie raz zastanawiamy się jaki może być ich powód a często pod wpływem reklam sięgamy po środki przeciwbólowe.

- Wystarczy dostarczać co najmniej dwa litry wody w ciągu dnia. Musimy mieć na uwadze również to, że niektóre płyny będą działały moczopędnie na przykład kawa.

Dlatego do każdej filiżanki kawy należy wypić 1 szklankę wody – przekonuje Natalia Podlaszczuk.

 

Picie wody jest ważne w trakcie nauki. Wydaje się to szczególnie ważną wskazówką dla wszystkich uczniów i studentów. Szklanka wody podczas nauki, takie proste czynności zwiększają szanse osiągnięcia lepszego wyniku. Niedobór wody w mózgu osłabia go, co ma bezpośredni wpływ na nasze procesy myślowe. Małego pragnienia możemy nawet fizycznie nie odczuwać, ale ma ono miejsce i nasz mózg musi sobie z tym radzić, co przeszkadza w realizowaniu jego innych zadań. Dopiero kiedy pragnienie zostanie zaspokojone, mózg może skupić się na wykonywaniu innego zadania. – Tak samo jak dla dzieci czy studentów picie wody jest niezbędne w pracy. Dobrze nawodniony mózg pracuje o kilkanaście procent wydajniej – mówi Joanna Sienkiewicz - Szeląg, trener kompetencji miękkich.

 

Spadek kondycji skóry najczęściej możemy zauważyć zimą. Nasza skóra wymaga dodatkowego nawilżenia nie tylko poprzez zakup kremu do twarzy czy balsamu do ciała. Spowodowane jest to przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach oraz częstymi zmianami temperatury. Wówczas należy zadbać o to aby dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość wody .

 

Ile powinniśmy wypijać wody?

Według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia dorosłe kobiety powinny wypijać około 2 litrów wody, natomiast mężczyźni około 2,5 litra. 

Pamiętajmy o tym, że zapotrzebowanie na wodę jest uzależnione od pracy jaką wykonujemy, aktywności fizycznej oraz stanu zdrowia. Przy zwiększonym wysiłku fizycznym , pracy fizycznej czy przeziębieniu ilość wody należy zwiększyć.

Niektóre choroby będą wymagały zwiększenia ilości wody w diecie .

 

Na zdjęciu: poidełko w szkole w Mierzynie ufundowane przez Wodociągi Zachodniopomorskie.

Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. w Goleniowie. Patronami akcji edukacyjnej ZDROWA WODA są Damian Zieliński, kolarz, i Dorota Strąg, siatkarka.

Wodociągi zamontowały już dla dzieci poidełka w Baniach i Stepnicy.

WDZ

Zdjęcia (3)

Zdrowa woda - poidelko Mierzyn

Zdrowa woda - poidelko Mierzyn

. Patron akcji edukacyjnej ZDROWA WODA - Dorota Strąg, siatkarka

. Patron akcji edukacyjnej ZDROWA WODA - Dorota Strąg, siatkarka

Patron akcji edukacyjnej ZDROWA WODA - Damian Zieliński, kolarz

Patron akcji edukacyjnej ZDROWA WODA - Damian Zieliński, kolarz

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe