Kolejna nielegalna hurtownia tytoniu zamknięta

  • 13.12.2018, 22:34 (aktualizacja 13.12.2018, 22:59)
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Kolejna nielegalna hurtownia tytoniu zamknięta
• Ponad 130 kg tytoniu i 420 sztuk papierosów bez znaków akcyzy ujawniono w Koszalinie. • Efekt tych działań to wynik pracy pracowników i funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej i funkcjonariuszy Policji w Koszalinie.

12 grudnia br. podczas kontroli w jednej z wynajmowanych hal magazynowych na terenie Koszalina funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili ponad 130 kg tytoniu ciętego do palenia i 420 szt. papierosów bez znaków akcyzy.

Kontrolę przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Z tytułu niezapłaconej akcyzy Skarb Państwa straciłby ok. 105 tys. zł.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Towar zabezpieczono do dalszego postępowania karnego-skarbowego, które poprowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy.

 

                                                                                                                        Małgorzata Brzoza

                                                                                             Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej  w Szczecinie

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe