Gryficcy policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do stawu

  • 12.12.2018, 21:29
  • KPP Gryfice
Gryficcy policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do stawu
Wczoraj gryficcy policjanci uratowali 65-letniego mężczyznę, który wpadł do przydomowego stawu. Mundurowi weszli do wody, wyciągnęli poszkodowanego na brzeg i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Mężczyzna z objawami hipotermii trafił do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na jednej z posesji na terenie Gminy Gryfice.
W godzinach popołudniowych 65-letni mężczyzna wybrał się na ryby nad przydomowy staw.

Małżonka zaniepokojona chwilową nieobecności męża, który zniknął jej z zasięgu wzroku postanowiła sprawdzić, gdzie on jest.
Kiedy poszła nad brzeg zbiornika, zobaczyła męża leżącego w wodzie z głową uniesioną ponad powierzchnię. Chwyciła mężczyznę za ubranie jednak nie udało się jej wyciągnąć 65- latka ze stawu.Poprosiła o pomoc sąsiadkę, a kiedy i to nie przyniosło rezultatu poinformowały o zdarzeniu służby.
Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został wysłany patrol gryfickich policjantów w składzie: st. sierż. Przemysław Wieczorek i post. Oskar Kos.

Mundurowi weszli do stawu, wyciągnęli 65-latka na brzeg, a następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Ściągnęli przemoczoną kurtkę i okryli mężczyznę kocem termicznym, monitorując przy tym jego funkcje życiowe. Poszkodowany wykazywał oznaki znacznego wychłodzenia organizmu.
65-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i trafił do szpitala z objawami hipotermii.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów na zastaną sytuację zakończyła dalsze wychładzanie organizmu mężczyzny. Dzięki ich zaangażowaniu 65- latek najszybciej, jak to było możliwe trafił pod fachową opiekę medyczną.

 

KPP Gryfice
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe