Olimpiada Zespołów Kameralnych - oceniali jurorzy z całej Polski

  • 10.12.2018, 17:59
  • Joanna Kopeć
Olimpiada Zespołów Kameralnych - oceniali jurorzy z całej Polski
Sukces młodych szczecińskich muzyków

W III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów Kameralnych odbywającej się w dniach 3-4 grudnia 2018 r. brało udział 61 uczestników z 10 placówek edukacyjnych w Polsce. Jury w składzie:

prof. Bartosz Bryła - przewodniczacy, dr Karina Gidaszewska, dr Urszula Szyryńska i mgr Maciej Strycharczyk.

Patronat nad wydarzenie objęli: Kurator Oświaty w Szczecinie, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie Olgierd Geblewicz, senator RP (wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pomorza Zachodniego) Grzegorz Napieralski oraz....

W wydarzenie w szkole byli zaangażowani: koordynator Olimpiady: Anna Strycharczyk - Kierownik sekcji skrzypiec i instrumentów smyczkowych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie.

 

Na zdjęciu Kwartet fortepianowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie w składzie: Aleksandra Kopeć - skrzypce, Mateusz Strycharczyk - skrzypce, Malwina Pękalska - wiolonczela Blanka Kojalewicz - fortepian zwycięzcy konkursu oraz nagrodzeni nagrodami specjalnymi od marszałka Olgierda Geblewicza i senatora RP Grzegorza Napieralskiego.


 

Nagrody otrzymali:

Grupa I A:

Złoty medal i Nagroda Specjalna

 

1. KWARTET FORTEPIANOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

BLANKA KOJALEWICZ - fortepian

ALEKSANDRA KOPEĆ - skrzypce

MALWINA PĘKALSKA - wiolonczela

MATEUSZ STRYCHARCZYK - skrzypce

 

2. DUECIK FORTEPIANOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

SZYMON GRYGIER - fortepian  WIKTORIA STERCZAK - fortepian

 

Grupa I B:

Wyróżnienia:

DUET FORTEPIANOWY Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia Leonarda Piwoni w Szczecinie

EWA WIACZKIS - fortepian

FILIP PRZYJEMSKI - fortepian

 

DUET FORTEPIANOWY Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia Leonarda Piwoni w Szczecinie

ZOFIA KOZŁOWSKA - fortepian

LENA POMORSKA - fortepian

 

DUET SKRZYPCOWY Państwowa Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

MARTA GRZEŚKOWIAK - skrzypce

MIESZKO MALICKI - skrzypce

 

III miejsce:

DUO ESPRESSO

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

FILIP NICZYPORUK - akordeon

KACPER NICZYPORUK - akordeon

 

II miejsce:

KWARTET FLETOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

KAROLINA WOŹNIAK - flet

HELENA KORNILUK - flet

ANIELA DEC - flet

KAMILA HAJDUK - flet

 

DUO AULOS

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.Grazyny Bacewicz w Koszalinie

ZOFIA BROŃCZYK - flet

LENA DUBIEL - flet

 

TRIO FLETOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu

ELIZA RZECZKOWSKA - flet

ZOFIA PIETRYGA - flet

MATEUSZ SACHA - flet

 

Grupa II:

 

Wyróżnienie:

DUET FORTEPIANOWY - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

MAKSYM KOMANIECKI - fortepian

FILIP WILKOWSKI - fortepian

 

VOCAL SUMMIT

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

POLA SZYMCZAK - śpiew jazzowy

ŁUKASZ MARTIN - fortepian jazzowy

KAROLINA KUŁAGA - śpiew jazzowy

KATARZYNA DRUCIAREK - śpiew jazzowy

PATRYK KAŹMIERCZAK - śpiew jazzowy

 

III MIEJSCE:

CINAMON DUO Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

WIKTORIA WASIAK - akordeon

KAMIL BORSUK - akordeon

 

TRIO FLETOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu

MAGDALENA GOSEC - flet

ALEKSANDRA ADAMEK - flet

MAŁGORZATA RUBIN - flet

 

II MIEJSCE:

KWARTET DĘTY

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.Grazyny Bacewicz w Koszalinie

JOANNA KLEJ - flet

PAULINA SOCHAJ - obój

MATEUSZ DAWIDOWSKI - klarnet

GRZEGORZ MAJCHER - fagot

 

SZCZECIN YOUNG PERCUSSION - TRIO

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

WIKTORIA KOŚCIAŃSKA - perkusja

MICHAŁ KRAM - perkusja

DAWID MODZELEWSKI - perkusja

 

I MIEJSCE:

ZESPÓŁ AKORDEONOWY Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

ALEKSANDER KNOP - akordeon DAWID WĘSIERSKI - akordeon IZAAK WOJCIUSZKIEWICZ - akordeon ROMAN PODLASIŃSKI - akordeon

MICHAŁ JASKUŁA - akordeon ALEKSANDER SOWIŃSKI - akordeon

 

KWINTET TRĄBKOWY

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

PATRYK CIEPLIŃSKI - trąbka

PALINA KIERZNIKOWICZ - trąbka

ANTONI JAŻDŻEWSKI - trąbka

ROMAN WALCZYKOWSKI - trąbka

URSZULA ULENBERG - trąbka


 

 

 

Joanna Kopeć
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe