Kończy się koszmar kierowców przyjeżdżających do gryfickiego szpitala

  • 07.12.2018, 23:51 (aktualizacja 08.12.2018, 00:10)
  • str
Kończy się koszmar kierowców przyjeżdżających do gryfickiego szpitala
Uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli samorządów które „dołożyły” się do inwestycji wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy burmistrza Trzebiatowa, wójta Brojc - zabrakło tylko burmistrza Gryfic – oraz zaproszonych gości zakończyło oficjalnie oczekiwaną od lat inwestycję budowę drogi wjazdowej do gryfickiego szpitala do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z parkingami i odnowionymi chodnikami.

Inwestycja była już bardzo potrzebna bo mimo przeprowadzanych kilka razy w roku doraźnych napraw – jak mówi dyrektor szpitala droga stanowiła wyzwanie nie tylko dla przyjeżdżających pacjentów ale też dla karetek wiozących chorych do SOR. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 1.307 tys złotych - w tym 300 tys. złotych to dotacja z województwa zachodniopomorskiego, ponadto powiat gryficki dołożył 150 tys. złotych, gmina Gryfice - 100 tys. złotych, gmina Trzebiatów - 40 tys. złotych oraz gmina Brojce - 10 tys. złotych a całość kosztów dopełnia wkład własny szpitala.

Końcowy efekt tej inwestycji to ponad 6000 m2 nawierzchni drogowej i parkingów, ponad 1500 m2 nowych chodników, 133 miejsca parkingowe i nowe lampy ledowe przed przychodnią.

To pierwszy etap zagospodarowania terenu szpitala, dalsze odcinki dróg, parkingów o chodników na wewnętrznej części szpitala będą realizowane sukcesywnie w miarę pozyskiwania kolejnych środków na tego rodzaju inwestycje - zapewnia dyrektor SPZZOZ w Gryficach Piotr Sołtysiński. Nie będzie to łatwe bo aktualnie SPZZOZ realizuje potężną inwestycję - nowy blok operacyjny - której planowany koszt to co najmniej 35 mln. zł.

 

str

Zdjęcia (20)

Budowany właśnie blok operacyjny - najważniejsza obecnie inwestycja gryfickiego szpitala.
Dyrektor Piotr Sołtysiński wręczył przedstawicielom samorządów które wsparły finansowo budowę drogi okolicznościowe podziękowania.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe