Mechowo: „Skwer pod kasztanami”

  • 27.11.2018, 10:30 (aktualizacja 29.11.2018 10:35)
  • str
Mechowo: „Skwer pod kasztanami”
W niedzielę 25 listopada w Mechowie odbyło się uroczyste oddanie do użytku „Skweru pod kasztanami”. Uroczyste, bo do jego powstania włączyli się praktycznie wszyscy mieszkańcy Mechowa. Zaczęło się od pozyskania części środków z programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2018” oraz z funduszu sołeckiego Mechowa ale co najważniejsze znaleźli się sponsorzy spośród lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców którzy dołożyli swą pracę i zaangażowanie. Środki finansowe – jak podkreśliła Iwona Taśmińska – sołtys Mechowa a od niedawna także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Płotach – spożytkowano na zakup materiałów natomiast wszystkie prace wykonywali mieszkańcy.

Wśród przybyłych na otwarcie gości znaleźli się Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz, samorządowcy, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Po przecięciu wstęgi i okolicznościowych wystąpieniach na nowo otwartym skwerze dalsza część uroczystości przeniosła się do budynku świetlicy gdzie przygotowano występy artystyczne szkolnej młodzieży, uhonorowano sponsorów i osoby najbardziej zaangażowane w pracę przy skwerze listami gratulacyjnymi oraz okolicznościowymi statuetkami w kształcie liścia kasztanowca.

Dla wszystkich uczestników przygotowano smakowity poczęstunek, nie zabrakło też okolicznościowego tortu i toastu lampką szampana.

Jak podkreśliła pani sołtys budowa Skweru pod kasztanami to jeszcze nie jest zakończony proces, będą starali się pozyskać kolejne środki na dalszą modernizację tego miejsca które już stanowi wizytówkę wsi i miejsce rekreacji dla jej mieszkańców.

str

Zdjęcia (66)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe