Zdecydowane zmiany w gryfickim samorządzie powiatowym

  • 25.11.2018, 00:13
  • str
Zdecydowane zmiany w gryfickim samorządzie powiatowym
W piątek 23 listopada w sali GOK w Karnicach obradowała pierwsza Sesja Rady Powiatu Gryfickiego nowej kadencji. Sensacja „wisiała w powietrzu”. Już od kilku tygodni mieszkańcy powiatu zadawali sobie pytanie, czy Kazmierz Sać od szesnastu lat nieprzerwanie pełniący funkcję starosty utrzyma to stanowisko także w nowej kadencji.

Już po pierwszych minutach trwania sesji dało się zauważyć, że większość radnych skłania się ku innej niż Kazimierz Sać kandydaturze. Nie pomogła próba zakwestionowania ważności mandatu radnego Stanisława Hołubczaka który – jak podkreślali radni Kazmierz Sać i Marek Gołuchowski formalnie nie przestał być pracownikiem starostwa i z tej racji nie może objąć mandatu radnego. Odpowiedź wojewódzkiego komisarza wyborczego na protesty złożone w tej sprawie była jednoznaczna – radny Stanisłw Hołubczak powinien złożyć ślubowanie.

W tej sytuacji po złożeniu  ślubowania przez wszystkich radnych przystąpiono do wyboru przewodniczącego Rady Powiatu. Na przewodniczącą rady wybrano Agnieszkę Mackojć.

W dalszej części sesji rozszerzono porządek obrad o kolejne punkty dotyczące wyboru starosty oraz pełnego składu Zarządu.

W wyniku kolejno przeprowadzonych głosowań nowym starostą zostaje Ryszard Chmielowicz a wicestarostą Waldemar Wawrzyniak.  

W składzie zarządu znaleźli się Jan Trafny, Grzegorz Szafrański, Łukasz Czyrny. Na funkcje wiceprzewodniczących rady powiatu wybrane zostały panie Renata Teresa Korek i Joanna Duzinkiewicz, tym samym w trakcie obrad gryfickiej rady powiatu za stołem prezydialnym zobaczymy po raz pierwszy same panie i to też w połączeniu z wyborem starosty stanowi nową jakość w powiecie gryfickim na najbliższe 5 lat. Jak podkreślił nowy starosta Ryszard Chmielowicz ta nowa jakość do dużo zmian w tym wprowadzenia jako głównej zasady kolegialne podejmowanie decyzji ważnych dla mieszkańców powiatu.

Nowym władzom powiatu gratulujemy wyboru i – w interesie wszystkich mieszkańców powiatu – życzymy sukcesów i samych trafnych decyzji i sprawnego działania aby powiat się rozwijał a jego mieszkańcom żyło się w swojej małej ojczyźnie coraz lepiej.

str

Zdjęcia (53)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe