„Gryfy w Europie”

  • 28.11.2018, 19:49 (aktualizacja 28.11.2018, 21:22)
  • T. Wyrwińska
„Gryfy w Europie”
Piętnastu uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach pod opieką anglistki - pani Sylwii Troczyńskiej przebywało na dwutygodniowych praktykach zawodowych w ramach programu „Gryfy w Europie” w Irlandii Północnej.

Zostali ulokowani w trzech dzielnicach: Creggan, Culmore i Waterside w miasteczku Londonderry. Wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole mogli skorelować z praktyką podczas pracy, podróży i wycieczek. Do ich obowiązków należała przede wszystkim obsługa klienta i wypełnianie dokumentacji. Oprócz pracy organizatorzy solidnie wypełniali im czas wolny przygotowując szereg atrakcji: zwiedzanie uroczych zakątków państwa, gdzie nagrywano słynny serial "Gra o tron", zapoznanie z historią zamku Dunluce Castle, spacer u wybrzeży portu Causeway, przemierzenie wzdłuż i wszerz stolicy Irlandii Północnej - Belfastu oraz wzięcie udziału w jarmarkach świątecznych i wyjściach integracyjnych.

Największym zaskoczeniem były różnice kulturowe: inny smak frytek, często spóźniające się autobusy, zadbane miasta i dość wolne tempo życia mieszkańców.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wyjazd był niesamowitym doświadczeniem i najlepszą nagrodą!

T. Wyrwińska

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe