Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Gryficach nowej kadencji

  • 21.11.2018, 21:30
  • str
Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Gryficach nowej kadencji
We wtorek 20 listopada w sali widowiskowej Urzędu Miejskiego w Gryficach odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2018 – 2023.

Obrady rozpoczęły się uroczyście odśpiewaniem hymnu narodowego przez chór “Viola” do którego przyłączyli się wszyscy zebrani szczelnie wypełniający salę.

Obrady rozpoczął radny Krzysztof Tokarczyk który przedstawił zebranym relację z przebiegu i oficjalne wyniki wyborów i do Rady Miejskiej i na burmistrza Gryfic.

Następnie po wręczeniu przez przewodniczącego gminnej komisji wyborczej zaświadczeń o wyborze na radnego odbyło się ślubowanie radnych.

Kolejnym punktem porządku obrad były wybory przewodniczącego Rady Miejskiej. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę Krzysztofa Tokarczyka, który w tajnym głosowaniu uzyskał wymaganą liczbę głosów i tym samym został wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gryficach.

To już kolejna, piąta kadencja Krzysztofa Tokarczyka jako Przewodniczącego Rady Miejskiej. 

W kończącym sesję punkcie porządku obrad Andrzej Szczygieł wygłaszając słowa: „Obejmując urząd burmistrza gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy.” złożył uroczyste ślubowanie obejmując ponownie urząd burmistrza Gryfic.

 

str

Zdjęcia (56)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe