MOS Waniorowo - „Kim jestem?”

  • 13.11.2018, 21:30
  • MOS Waniorowo
MOS Waniorowo - „Kim jestem?”
W ramach projektu „Być patriotą – świetna sprawa! Waniorowo świętuje niepodległość” realizowanego ze środków programu grantowego Banku Dziecięcych Uśmiechów Banku Zachodniego WBK, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie 6 i 7 listopada uczestniczyli w spektaklu teatralnym oraz w lekcji teatralnej w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

Wychowankowie obejrzeli przedstawienie pt. „Kim jestem?”. Była to sztuka  współczesna, która w sposób zabawny i wzruszający opowiadała o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności. Jej główny bohater – Coś, podróżował po zakamarkach mieszkania, gdzie spotykał różne domowe sprzęty. Nikt jednak nie wiedział kim jest i skąd przychodzi. W finałowej scenie Coś dowiaduje się, że wszyscy jesteśmy różni, ale tak naprawdę nieważne jest kim jesteśmy, ale jacy jesteśmy!  Przedstawienie bardzo podobało się wychowankom. Uwagę przykuwała wspaniała gra aktorów, nietypowe rekwizyty, ciekawe efekty świetlne i dźwiękowe.

Po przedstawieniu wychowankowie uczestniczyli w interesującej lekcji teatralnej. Dowiedzieli się, kto pracuje w teatrze, jakie zadania wykonuje, kto to jest inspicjent, czym zajmuje się akustyk i pracownicy techniczni. Wychowankowie zostali zapoznani z rodzajami lalek, które wykorzystuje się w przedstawieniach. Dowiedzieli się, czym różni się pacynka, jawajka i marionetka. Mieli okazję animować je i przekonali się, że to niełatwa praca. Mieli też możliwość wejścia na scenę, zajrzenia za kulisy i przymierzenia profesjonalnych masek z różnych przedstawień.

Pod koniec lekcji wychowankowie mogli zadawać pytania. Interesowało ich np. jak powstaje dym w teatrze i ile zarabia aktor? Wyjazd do Teatru Lalek „Pleciuga” był bardzo ciekawy i pouczający. Wdrażał do obcowania ze sztuką teatralną, uczył jak zachować się w teatrze, zapoznał z warsztatem pracy aktora. Wszyscy wychowankowie wrócili bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe ciekawe przeżycia.

MOS Waniorowo

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe