JACHIMEK-TREMISZEWSKI TRIO! w Bibliotece w Gryficach

  • 10.11.2018, 23:14 (aktualizacja 10.11.2018 23:21)
  • MBP Gryfice
JACHIMEK-TREMISZEWSKI TRIO! w Bibliotece w Gryficach
Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza w dniu 4 grudnia br. na spektakl - komedię improwizowaną w wykonaniu duetu JACHIMEK-TREMISZEWSKI TRIO! Komedia na którą Państwa zapraszamy to sceniczne show, całkowicie improwizowane, na które złoży się opowieść o losach kariery Pewnego Człowieka (a wymyśli Go/Ją publiczność) oraz krótkie, głupkowate, absurdalne gry absolutnie w pełni improwizowane przez bohaterów wieczoru których wspomagać będzie… publiczność.

Czym jest improwizacja w wykonaniu Jachimka i Tremiszewskiego? To nic innego niż dynamicznie rozwijający się gatunek rozrywki w Polsce, polegający na graniu krótkich scen i długich przedstawień bez przygotowanego wcześniej scenariusza. Zadaniem aktorów jest realizowanie pomysłów widzów i tworzenie niepowtarzalnych dzieł na ich oczach. Improwizacje mają swoje źródła w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 50. Ubiegłego wieku stały się jednym z elementów szkolenia aktorów. Wkrótce potem awansowały do rangi oddzielnej rozrywki. O ich popularności za oceanem może świadczyć program „Whose line is it anyway?” - niebawem na antenie pojawi się już jego dwunasty sezon. Do naszego kraju improwizacje komediowe przybyły około 10 lat temu. Szerokiej widowni są one znane z serialu „Spadkobiercy”, programu „I kto to mówi?” (polskiej wersji „Whose line is it anyway?”) i rozlicznych programów kabaretowych. Ich popularność wynika z nieprzewidywalności zdarzeń na scenie - zarówno aktorzy, jak i widzowie, nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Każdy występ improwizowany różni się od siebie, jednak właściwie wszystkie mają w sobie potężny ładunek energii i dowcipu.

Przykładowe linki do improwizacji z udziałem Wojtka i Szymona:!
https://www.facebook.com/iktotomowi/videos/238938422934178/$
https://www.youtube.com/watch?v=EWMJRhysGOw
https://www.youtube.com/watch?v=LaG8eE2AlHc


Kim są nasi goście?!
Wojciech Tremiszewski - improwizator, aktor, konferansjer, scenarzysta. Były członek Kabaretu Limo, obecnie zajmujący się improwizacjami komediowymi w grupach Improskład, W Trzech Osobach i Peleton. Stanowił stałą część obsady programu „I kto to mówi” oraz serialu improwizacyjnego „Spadkobiercy”. Jest również autorem wykonywanego przez siebie monodramu „Adama Mickiewicza liryczny atempt odnalezienia się w branży rozrywkowej”.!
Szymon Jachimek - improwizator, aktor, tekściarz, konferansjer, pseudowokalista. Były członek trójmiejskiego Kabaretu Limo, obecnie jest m.in. członkiem grupy improwizacyjnej Improskład i felietonistą portalu trojmiasto.pl. Szymon był również częścią stałej obsady w telewizyjnym programie improwizowanym „I kto to mówi?”. W 2004 roku w Teatrze Wybrzeżak założył jedną z pierwszych grup improwizacji komediowej w naszym kraju.

Oczywiście jak zawsze wstęp na spektakl jest bezpłatny.

MBP Gryfice
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe