W Kapitolu koncert pieśni patriotycznych na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów „Chrobrego”

  • 10.11.2018, 12:55
  • str
W Kapitolu koncert pieśni patriotycznych na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów „Chrobrego”
W sali kinowo-widowiskowej gryfickiego Kapitolu młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowała się w koncercie pieśni patriotycznych.

Wśród zaproszonych gości znalazła się grupa członków Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gryficach. W konkursowy koncert szczelnie wypełniających salę widzów wprowadził występ artystycznej chluby „Chrobrego” - Zespołu Tańca Ludowego. Warto podkreślić, że w prezentacjach wśród których dominowały patriotyczne pieśni z początków ub. wieku znalazł się też utwór poświęcony „Błękitnej Armii Hallera” współcześnie napisany – na tę okazję przez uczniów LO im. Chobrego wykonany przez zespół z klasy IIIb.  

W konkursowej rywalizacji konkursu pieśni patriotycznych  I miejsce zdobyła klasa IIId, drugie miejsce klasa IIIb a III miejsce zdobyła klasa Ie.

Akademia była okazją do rozstrzygnięcia do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla szkół podstawowych powiatu gryfickiego na plakat „100 lat Niepodległej". Jego zwyciężczynią została Milena Wałęga ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Stefański z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, a trzecie Szymon Czajor ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach. Zwycięska praca została wydrukowana w formie karty pocztowej którą otrzymali wszyscy uczestnicy akademii.

W trakcie spotkania wyłoniono również laureatów szkolnego konkursu historycznego „Życie i działalność wielkich Polaków okresu dwudziestolecia międzywojennego”, w którym I miejsce zajęli uczniowie klasy IIIb, drugie - uczniowie klasy IIb, a trzecie - Ia.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  projektu „Niepodległa".

str

Zdjęcia (34)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe