Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa Grażyny Ciepłowskiej pt. "Wspomnienie lata"

  • 9.11.2018, 11:42
  • GDK
Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa Grażyny Ciepłowskiej pt. "Wspomnienie lata"
Wernisaż odbędzie się w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach, 14 listopada (środa) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Samą wystawę obejrzeć będzie można do końca listopada 2018 r.

Grażyna Ciepłowska jest mieszkanka Gryfic. Rehabilitantka i terapeutka zajęciowa. Absolwentka Studium Terapii Zajęciowej i Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Całe zawodowe życie związana z miejscem zamieszkania. Jej dni wypełnione są obecnie zarówno pracą zawodową, jak i pasją, którą realizuje w domu.

W ostatnich latach, to właśnie ceramika zdominowała jej życie. Pierwsze ceramiczne doświadczenia zdobywała pod okiem Poli Kurcewicz-Krystyniak, od lat znanej i cenionej w Polsce i na świecie artystki-ceramika. Inspirowana jej pracami, a przede wszystkim otaczającą nas przyrodą, zaczęła tworzyć własne prace.

„Wspomnienie lata”, to wystawa jej prac, w których dostrzec można przemijające piękno letniej przyrody, ale też – dla zachowania swoistej równowagi następujących po sobie pór roku – prezentuje bajkowo kolorowe jesienne liście, niejako zatopione w plastrach gliny. W dużej mierze, wystawa ta jest pokłosiem jej uczestnictwa, w sierpniu bieżącego roku, w Artystycznych Spotkaniach Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2018. Tam właśnie po raz pierwszy zachwyciła swoimi pracami, zarówno uczestników pleneru, jak i odwiedzających wystawę poplenerową. Jest też, co warto zauważyć, autorką pięknych ceramicznych medali, przygotowanych z okazji 60-lecia Gryfickiego Domu Kultury. Uzupełnieniem wystawy jest przygotowany przez nią album z jej pracami, który potwierdza jakże bliski związek z przyrodą.

 

Zapraszamy na wernisaż.

GDK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe