Mobilny Aparat RTG – w Nowogardzkim szpitalu

  • 06.11.2018, 11:03
  • str
Mobilny Aparat RTG – w Nowogardzkim szpitalu
Od dawna oczekiwany, mobilny aparat RTG wreszcie trafił do Nowogardzkiego szpitala. Zakup planowano już kilka miesięcy temu, ale pojawiły się kontrowersje nad celowością tej dosyć kosztownej inwestycji, gdyż szpital dysponował podobnym urządzeniem.

Po wyjaśnieniach, że posiadane urządzenie zostało pozyskane ze środków WOŚP piętnaście lat temu, jest już przestarzałe i wyeksploatowane i koszt „reanimacji” – aby mogło dalej skutecznie pracować jest porównywalny z ceną nowego urządzenia, w nowocześniejszej technologii i znacznie skuteczniejszego to argumenty które w końcu przeważyły. Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych Gminy Nowogard, specjalnie na ten cel zabezpieczonych w tegorocznym budżecie. Urządzenie zakupione za blisko 115 000,00 tysięcy złotych to bez wątpienia sprzęt, który będzie można wykorzystać do nagłego ratowania życia i dzięki mobilności wszędzie tam, gdzie „dostarczenie” pacjenta do pracowni RTG będzie utrudnione albo wręcz niemożliwe wtedy sprzęt jest w stanie dotrzeć tam, gdzie jest pacjent ułatwiając szybką i skuteczną diagnozę. Jak podkreślił dyrektor szpitala Kazimierz Lembas nie jest to sprzęt do bieżącej diagnostyki, do tego celu szpital dysponuje nowoczesnym aparatem stacjonarnym.

 Przekazanie sprzętu na ręce dyrektora szpitala odbyło się w pracowni szpitalnej z udziałem burmistrza Roberta Czapli i dyrektor MBP Anety Wysoszyńskiej.

str

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe