„NIEPODLEGŁA” w kolekcji Jerzego Dąbrowskiego

  • 10.11.2018, 09:55
  • str
„NIEPODLEGŁA” w kolekcji Jerzego Dąbrowskiego
„NIEPODLEGŁA” to tytuł wystawy przygotowanej wraz z Gryfickim Domem Kultury przez Jerzego Dąbrowskiego znanego kolekcjonera militariów posiadającego imponującą kolekcję odznak wojskowych, związany emocjonalnie z Gryficami i historią jednostek wojskowych z tego rejonu a także pamiątek z misji pokojowych i stabilizacyjnych Wojska Polskiego.

W czwartek 8 listopada w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach odbył się wernisaż wystawy poświęconej 100 leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jerzy Dąbrowski prezentując swoją wystawę nawiązał do walki o niepodległość i twórców odrodzonego Państwa Polskiego i kolejnych lat niepodległości w których tradycję polskiego oręża wpisują się też wydarzenia związane z nowszą historią już niepodległej Polski jak udział polskich żołnierzy w licznych misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świecie, wśród których znajduje się godna reprezentacja Gryficzan.

Otwarcie wystawy stało się okazją do patriotycznej manifestacji w gronie licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, GRH „Nałęcz” a także członków rodziny i przyjaciół Jurka Dąbrowskiego. W trakcie spotkania Wicemarszałek Sejmiku Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa odznaczył Jerzego Dąbrowskiego Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, Mirosław Borowski w imieniu Związku Weteranów i Rezerwistów WP im. gen. Franciszka Gągora Jerzego Dąbrowskiego i obecnych na wernisażu Krzysztofa Tokarczyka, Mieczysława Marcinkowskiego i Ryszarda Karaczyna odznakami honorowymi tego związku. Jurek Dąbrowski zaś, obdarował zebranych okolicznościowymi, przygotowanymi specjalnie na tę okazję kubkami.

Warto zaznaczyć, że wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, tak licznej widowni na wernisażu wystawy w Muzeum i Galerii „Brama” już dawno nie było. To ciekawy i oryginalny wkład w obchody Stulecia Niepodległości w naszym mieście.

str

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dąbrowski Jerzy
Dąbrowski Jerzy 10.11.2018, 10:28
Bardzo piękny artykuł !!Jestem szczęśliwy że mogłem być jednym z ,,bohaterów,,inauguracji wspólnego świętowania 100-lecie uzyskania Niepodległości!!Cieszę się że moja Wystawa miała takie zainteresowanie.Gryf Pomorski to spełnienie moich marzeń.Bardzo dziękuję za wszystkie wyróżnienia i pamiątki i życzę wszystkiego dobrego.

Pozostałe