Trzeci czwartek listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

 • 7.11.2018, 10:10
 • PSSE Gryfice
Trzeci czwartek listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia każdy palacz zachęcany jest aby przynajmniej na jeden dzień podjąć próbę zaprzestania palenia. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż aktualny – codziennie w naszym kraju pali papierosy co trzeci mężczyzna (31%) oraz co piąta kobieta (18%) (badanie GIS i TNS, 2015r.) Trzy wielkie grupy chorobowe występują prawie wyłącznie u palaczy papierosów – to rak płuca, – przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP) oraz zawał serca przed 50 r.ż. Szacuje się, że rocznie z powodu palenia na świecie umiera przedwcześnie 5 mln ludzi i liczba ta stale rośnie.

10 powodów, dla których warto rzucić palenie:

 1. Zmniejszy się Twoje ryzyko zachorowania na choroby odtytoniowe!
 2. Poprawi się Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne!
 3. Odczujesz poprawę się ogólnej kondycji fizycznej i wydolności organizmu!
 4. Zaczniesz wyraźniej odczuwać zapachy i smaki!
 5. Poprawia się wygląd i kondycja Twojej skóry, włosów i paznokci!
 6. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Ci na realizację marzeń!
 7. Nie będziesz odczuwać wstydu czy zażenowania z powodu przymusu palenia!
 8. Nie będziesz narażać swoich bliskich na dym tytoniowy, ani na ewentualne trudne doświadczenia związane z Twoimi chorobami spowodowanymi paleniem papierosów!
 9. Dłużej i lepiej będziesz żyć!
 10. Rzucenie palenia da Ci poczucie ogromnej satysfakcji!

 

Rzucenie palenia jest też źródłem ogromnej satysfakcji, a dla wielu osób jest dowodem, że potrafią pokonywać własne ograniczenia.

Rzucenie palenia i utrzymanie abstynencji ułatwia pomoc specjalistów. Fachową pomoc i doradztwo prowadzi działająca przy Centrum Onkologii w Warszawie Ogólnopolska Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00 pod numerem telefonu 801 108 108 Informacji na temat metod rzucenia palenia można zasięgnąć również na stronie www.jakrzucicpalenie.pl

PSSE Gryfice
Podziel się:
Oceń:
 • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe