Dbamy o wiejskie cmentarze

  • 31.10.2018, 23:18
  • str
Dbamy o wiejskie cmentarze
W środę, 31 października, burmistrz Robert Czapla dokonał odbioru inwestycji, polegającej na wymianie ogrodzenia cmentarza w Strzelewie. Inwestycja była potrzebna, bo coraz częściej przychodziły tam dziki i dewastowały nagrobki.

Koszt całej inwestycji wyniósł 14.798 zł. Wykonawcą był Jerzy Furmańczyk.

Dodatkowo na prośbę sołtysów Strzelewa - Jolanty Bednarek oraz Świerczewa Urszuli Armaty firma DOMEL Władysława Błażewicza wykonała podkrzesanie drzew przy ogrodzeniu od strony drogi, w celu przywrócenia skrajni oraz wykonano cięcia drzew na terenie cmentarza.

Zarządca cmentarzy komunalnych gminy Nowogard Jerzy Furmańczyk powiedział, że podobne problemy zgłaszają sołtysi ze Świerczewa, Karska i Wierzbięcina i że będą naciskać na władze aby stare cmentarze w tych miejscowościach przywrócić do użytku.

Podejmujemy się modernizacji kolejnych cmentarzy i te postulaty sołtysów staramy się sukcesywnie realizować - powiedział burmistrz Robert Czapla.aktualnie kończymy prace na cmentarzu w Trzechlu. Na początku roku ogrodziliśmy cmentarz w Olchowie, uruchomiliśmy stary cmentarz w Szczytnikach – tam pani sołtys zaproponowała, że razem z mieszkańcami będą o ten cmentarza na bieżąco dbali.

Pani sołtys Strzelewa poprosiła o zamieszczenie podziękowania dla burmistrza za odbieraną właśnie inwestycję oraz za dobrą współpracę z sołtysami. „To jest kolejny dowód na to, że nasz pan burmistrz Robert Czapla dba o wszystkie miejscowości, bo to nie tylko u nas są te inwestycje – i dodaje – że jako przewodnicząca konwentu sołtysów ma nadzieję, że 4 listopada wszyscy pójdziemy do wyborów i ponownie wybierzemy naszego wspaniałego pana burmistrza Roberta Czaplę.

str
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe