Ostatnia przed wyborami sesja gminna w Gryficach

  • 19.10.2018, 11:35 (aktualizacja 26.10.2018 11:52)
  • Stanisław Razmus
Ostatnia przed wyborami sesja gminna w Gryficach
We wtorek 17 października gryficcy radni spotkali się kolejnym posiedzeniu kończącym VII kadencję Rady Miejskiej.

Po dosyć sprawnym rozpatrzeniu i przyjęciu kilku uchwał, przyszedł czas na podsumowanie kończącej się czteroletniej kadencji. Wszyscy radni otrzymali od burmistrza Andrzeja Szczygła i przewodniczącego RM Krzysztofa Tokarczyka specjalnie przygotowane podziękowania i kwiaty. Podziękowania zostały skierowane też do pracowników Rady Miejskiej za profesjonalizm, dzięki którym prace rady mogły przebiegać sprawnie i bezkonfliktowo.

Burmistrz Andrzej Szczygieł składając podziękowania za owocną współpracę podkreślił, że dorobek tych 4 lat ocenia bardzo pozytywnie. Zwrócił uwagę, że udało się zwiększyć budżet o ponad 30 mln zł. a przy tym zadłużenie gminy zmalało z 28% do 6% - to dwa najbardziej istotne wskaźniki dla budżetu gminy a co za tym idzie dla jej mieszkańców. W ciągu ostatnich 4 lat na inwestycje wydaliśmy ponad 40 mln. zł. a z tego co czwarta złotówka pochodziła ze źródeł zewnętrznych. To świadczy o tym, że gmina Gryfice jest bogatsza, ciekawsza, ładniejsza a mieszkańcom powinno się żyć lepiej niż przed 4 laty. Te cztery lata to była też nasza wielka determinacja jeśli chodzi o szkolnictwo podstawowe. Zgodnie z nowym prawem oświatowym zlikwidowaliśmy gimnazja i przywróciliśmy 8 letnie szkoły podstawowe co pociągnęło za sobą konieczność doinwestowania w całą „materię szkolną” aby dostosować ją do nowych wymagań tylko w tym roku na ten cel przeznaczyliśmy blisko 6 mln. zł.

Przewodniczący RM Krzysztof Tokarczyk dziękując wszystkim radnym za owocną pracę w kończącej się kadencji zauważył, że początki były trochę trudne ale w trakcie kadencji udało się znaleźć konsensus w efektywnym zorganizowaniu prac Rady – mamy pełne porozumienie, współpraca układała się bardzo dobrze zarówno w radzie jak i z panem burmistrzem. Uznałem, że warto tak bardziej uroczyście podziękować sobie za owocną współpracę stąd te podziękowania które mogą stanowić sympatyczną pamiątkę.

Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia – zapraszam do fotogalerii…

Stanisław Razmus

Zdjęcia (32)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe