Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach

  • 23.10.2018, 23:37
  • str
Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach
W piątek 19 w Gryficach odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryficach. Na uroczystości przybyli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen.bryg. Leszek Suski, Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki st.bryg. Jacek Staśkiewicz, zaproszeni goście oraz strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Dotychczas wykorzystywane przez strażaków z PSP w Gryficach budynki są przestarzałe, nieergonomiczne i w stale pogarszającym się stanie technicznym. Dzięki środkom m.in. z „Programu Modernizacji Służb Mundurowych” możliwe stało się kontynuowanie planowanej jeszcze od 2008 roku. Całkowity koszt nowej inwestycji szacuje się na 12 mln 851 tys. zł. Do roku 2020 planowane jest wybudowanie kompleksu o powierzchni użytkowej ponad 1 300 m2 obejmującego obiekty dla jednostki ratowniczo-gaśniczej, pomieszczenia gospodarcze, część przeznaczona dla powiatowych struktur zarządzania kryzysowego, wspinalnia i bieżnia przeznaczone do szkolenia strażaków. W roku 2018 komenda powiatowa PSP w Gryficach otrzymała 2 mln zł na kontynuację projektu i realizuje etap, który zakłada budowę siedziby oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej. Ponadto na realizację inwestycji w ramach Programu Modernizacji zostały przesunięte dodatkowe środki w wysokości 2 mln 700 tys. zł.

W ramach Programu formacje podległe MSWiA otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych. Pieniądze te są wykorzystywane na rozbudowę i modernizację infrastruktury, podwyżki wynagrodzeń oraz zakupy nowoczesnego sprzętu. –  czytamy w komunikacie Komendy Głównej PSP - Chcę Was zapewnić, że Program Modernizacji to nie jest ostanie słowo, które powiedzieliśmy. Będziemy szukać dodatkowych środków – zapewnił szef MSWiA.
Podczas uroczystości Joachim Brudziński minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że „Obywatele Polski mają prawo do takiego samego poczucia bezpieczeństwa, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Zadaniem naszego rządu jest wyrównywać dysproporcje, które w ostatnich dziesięcioleciach powstały między mieszkańcami dużych miast i małych ośrodków. Nigdy nie dzielimy pracy, poświęcenia, służby druhów OSP i funkcjonariuszy PSP. Wasza współpraca, Wasza wspólna troska o życie, o dobytek Polaków jest tym, co Was łączy”. Na zakończenie swojego wystąpienia życzył funkcjonariuszom PSP oraz druhom i druhnom z OSP szczęśliwych i bezpiecznych powrotów z akcji.

str

Zdjęcia (41)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe