Nadleśnictwo Gryfice – Uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

  • 12.10.2018, 00:29 (aktualizacja 24.10.2018 00:33)
  • Stanisław Razmus
Nadleśnictwo Gryfice – Uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości
W poniedziałek 8 października na terenie Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Bażyna” w Pogorzelicy - z inicjatywy Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice Wojciecha Pietrzaka - odbyła się uroczystość dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość uświetniła wizyta Marszałka Józefa Piłsudskiego w którego wcielił się Jerzy Nowak z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa. Bardzo ciekawy wykład pt. „Ojcowie Niepodległości” wygłosił Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic Grzegorz Burcza. Na zakończenie członkowie grupy „Nałęcz” w historycznych mundurach oddali honorową salwę z zabytkowej armaty oraz dwóch skałkowych muszkietów – do salwy z muszkietu zaproszono przedstawiciela leśników.

Dla uczestników spotkania przygotowano też upominki i pamiątkowe patriotyczne gadżety.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe