Zaproszenie na Festiwal Kultury i Tradycji Ludowej „Folkowe Płoty”

  • 21.10.2018, 22:33
  • MGOKiS w Płotach
Zaproszenie na Festiwal Kultury i Tradycji Ludowej „Folkowe Płoty”
W sobotę 27 października na hali sportowo-widowiskowej w Płotach Rega Arena odbędzie się Festiwal Kultury i Tradycji Ludowej „Folkowe Płoty”, dofinansowany z programu Kultura Interwencje 2018 EtnoPolska przez Narodowe Centrum Kultury.

W programie Jarmarku zaplanowano m.in. pokaz tańca ludowego w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Domu Kultury w Płotach, pokaz tańca ludowego w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca z LO im. B. Chrobrego z Gryfic, spotkanie z folklorem i lokalną kuchnią staropolską, prezentacja obrzędu staropolskiego wesela, ludowe warsztaty pokazowe- Wioska Ginących Zawodów oraz Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych. Podczas Jarmarku będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych, będzie można zdegustować lokalnych przysmaków, a także nauczyć się regionalnych tańców. Finał wydarzenia poprzedzony zostanie mini trasą koncertową pn. „Objazdowy folklor”, podczas której odbędą się występy artystów i zespołów muzyki folkowej. Odwiedzimy takie sołectwa jak: Lisowo, Mechowo, Wyszobór i Czarne. Serdecznie Państwa zapraszamy. Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Płotach.

MGOKiS w Płotach

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe