Nowogardzki szpital ma poradnię ortopedyczną

  • 10.10.2018, 09:46
  • UM Nowogard
Nowogardzki szpital ma poradnię ortopedyczną
W poniedziałek 8 października, w nowogardzkim szpitalu, burmistrz Robert Czapla wraz z dyr. Kazimierzem Lembasem oficjalnie uruchomili poradnię ortopedyczną. Jest to już szósta poradnia, działająca na terenie szpitala obok: chirurgicznej, kardiologicznej, nefrologicznej, neurologicznej i ginekologicznej.

W poradni ortopedycznej przyjmuje dwóch lekarzy - w poniedziałek i w czwartek w godzinach popołudniowych. Po poradę mogą zgłaszać się osoby mające następujące problemy:

skrzywienia kręgosłupa i inne wady postawy wieku rozwojowego,

wady statyki kończyn dolnych (płaskostopie, koślawość kolan i pięt),

choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów,

zespoły przeciążeniowe stawów (barków, łokci, kolan i stóp),

zmiany metaboliczne kości np. osteoporoza,

uszkodzenia urazowe kości i stawów (skręcenie, zwichnięcie, złamanie).

- Docelowo poradnia ma działać cztery dni w tygodniu – mówi dyr. Kazimierz Lembas. - Takie mamy plany.

- To kolejna poradnia, jaką otwieramy w naszym szpitalu – powiedział podczas uruchomienia poradni burmistrz Robert Czapla. - Mamy obecnie 6 poradni, które funkcjonują w szpitalu. Odzyskaliśmy opiekę świąteczną i niedzielną, mamy jeden z najnowocześniejszych szpitali w regionie, do którego przenieśliśmy oddział pediatryczny. A wszystko to dla ratowania zdrowia naszych mieszkańców, niezależnie od wieku. Przed nami w przyszłym roku termomodernizacja starej bryły oraz budynku laboratorium, w którym ponadto musimy również wymienić okna. (ps)

UM Nowogard
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe