Nowogardzki Bal Seniora

  • 3.10.2018, 00:28 (aktualizacja 11.10.2018 00:33)
  • UM Nowogard
Nowogardzki Bal Seniora
1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku w celu zwrócenia uwagi na problemy dotyczące stricte tej rosnącej w nieznanym dotychczas tempie grupy ludzi oraz podkreślenia znaczenia wkładu wnoszonego przez osoby dojrzałe w kształt i sposób życia społeczeństw. Specjalny dzień, w którym celebruje się jesień życia, ma propagować starzenie się jako normalny, naturalny proces, który nie musi wiązać się z niemożnością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji.

Z tej też okazji, w restauracji Przystań, miał miejsce Bal Seniora, który zgromadził 180 osób. Organizatorem balu była gmina Nowogard i burmistrz Robert Czapla, który z okazji tego wyjątkowego dnia złożył życzenia wszystkim seniorom: życzę Naszym Wspaniałym Seniorom zdrowia i samych szczęśliwych chwil.

Po życzeniach, burmistrz wraz z sekretarzem gminy i radnym powiatowym Kazimierzem Lembasem wręczyli paniom różę, zaś panom czekoladę oraz wzniesiono symboliczny kieliszek szampana. Wzruszającym momentem było uroczyste 100 lat dla jednej z najstarszych balowiczów, która ma 96 lat, odśpiewane przez pozostałych uczestników i wspólny taniec z burmistrzem Robertem Czaplą.

Bal Seniora zgromadził członków Związku Emerytów i Rencistów, Koła Diabetyków, Uniwersytetu III wieku oraz obu kół Sybiraków. Bawiono się przy muzyce zespołu HIT. (ps)

UM Nowogard

Zdjęcia (22)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe