XX Jubileuszowy Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

  • 8.10.2018, 23:28
  • Justyna Kozłowska
XX  Jubileuszowy Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół
Delegacja ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie wzięła udział w XX Jubileuszowym Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół. W tym roku gospodarzem zjazdu było XX Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Gdańsku. Szkołę reprezentowali dyrektor Jadwiga Jaworska wraz z nauczycielami i uczniami. Na coroczne spotkanie przybyły delegacje szkół imienia Zbigniewa Herberta znajdujące się w różnych miastach Polski – z Warszawy, Żerkowa, Brzegu, Lublina, Siemianowic Śląskich, Wrocławia, Bełchatowa, Słupska, Kołobrzegu, Wronek.

XX Zjazd rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała, po czym uczestnicy z pocztami sztandarowymi przeszli do szkoły, gdzie odbył się półfinał debaty oksfordzkiej
w wykonaniu uczniów szkół herbertowskich. Uroczyste otwarcie zjazdu nastąpiło w Europejskim Centrum Solidarności. Po przywitaniu wszystkich gości, uczestnicy zjazdu i zaproszeni goście wysłuchali nagrania pozdrowień od pani Katarzyny Herbert – żony Poety, która podkreślała, jak ważne jest czytanie poezji i kultywowanie wartości ważnych dla Księcia Poetów.
Głos zabrał również prof. Rafał Żebrowski – siostrzeniec i biograf Zbigniewa Herberta. Miłym akcentem było wręczenie Medalu Komisji Edukacji Narodowej, w tym również  naszym nauczycielom – pani Agnieszce Kozakowskiej, pani Jolancie Mruk oraz panu Marcinowi Konopnickiemu. W programie pierwszego dnia zjazdu znalazł się również spektakl w wykonaniu uczniów XX LO w Gdańsku oparty o wiersze Zbigniewa Herberta odegrany na deskach Teatru Szekspirowskiego. W drugi dzień zjazdu delegacje mogły podziwiać Gdańsk, spacerując po jego pięknych uliczkach.

Jak co roku, spotkanie społeczności herbertowskiej przyniosło wiele niezapomnianych wrażeń.

Justyna Kozłowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe