Obchody Światowego Dnia Zwierząt w MBP w Nowogardzie

  • 7.10.2018, 23:23
  • Stanisław Razmus
Obchody Światowego Dnia Zwierząt w MBP w Nowogardzie
W miniony piątek (05.10.2018) w Miejskie Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Schroniska w Sosnowicach z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Poza zbiórką rzeczową zorganizowany został również kiermasz ciast. Każdy mógł za symboliczną złotówkę zakupić coś słodkiego, poczęstować się kawą lub herbatą i tym samym wspomóc akcję.

O godzinie 11 odbyła się pogadanka edukacyjna dla uczniów klas 1a i 1c SP 1 w Nowogardzie poprowadzona przez Panią Martę Tysiąc – Stępień, kierownik Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach.

Spotkanie miało na celu wpajanie od najmłodszych lat zasad bezpiecznego obcowania z psami, budzenie potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym oraz przełamanie bariery w kontakcie ze zwierzętami. Dzieci nauczyły się bezpiecznej postawy „żółwia” niezbędnej w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia, poznały zasady funkcjonowania schronisk. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań i chętnie opowiadali o swoich zwierzętach.

Przedsięwzięcie zakończyło się ogromnym sukcesem ! Poza imponującą ilością karm, koców, leżanek i innych, udało napełnić się skarbonki na kwotę 835 zł !!!. Zostanie ona przeznaczona na zakup karm dla potrzebujących psiaków.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM  ZA ZAANGAŻOWANIE, ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ I KAŻDY KOC !!!!

ZAPRASZAMY ZA ROK !!!

Stanisław Razmus

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe