Sukces Polonistów podczas Olimpiady Młodzieży Karate Kyokushin

  • 10.10.2018, 22:55
  • LKS Polonia Płoty
Sukces Polonistów podczas Olimpiady Młodzieży Karate Kyokushin
W sobotę 29 września w porozumieniu z Zachodniopomorską Federacją Sportu i Zachodniopomorskim Związkiem Karate w Złocieńcu została zorganizowana XIX Wojewódzka Olimpiada Młodzieży Karate Kyokushin, gdzie wystartowało 177 zawodników z 14 ośrodków województwa zachodniopomorskiego w tym zawodnicy i zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego "Polonia" Sekcja Karate Kyokushin Płoty.

Oficjalnego otwarcia dokonał Krzysztof Zacharzewski – Burmistrz Złocieńca. Zawodnicy zmagali się w konkurencji kata oraz kumite, które jest kwintesencją Kyokushin.

Dla najmłodszych samo wyjście na tatami jest już sytuacją stresującą, z którą muszą się zmierzyć. Jest to także jeden z etapów nauki radzenia sobie ze stresem, gdzie karate jako sztuka walki uczy przekształcania negatywnych przeżyć w emocje pozytywne, a co za tym idzie – radzenia sobie z problemem.

Płotowski klub reprezentowało 5 zawodników i 2 zawodniczki. Zdobyliśmy 5 medali (1 złoty, 3 srebrne oraz 1 brązowy). Oto nasi medaliści oraz zawodnicy, którym do podium zabrakło niewiele:

  • Bartkowiak Konrad - I miejsce kumite i IV miejsce kata chłopców 10 - 11 lat.
  • Jabłoński Bartłomiej - II miejsce kumite  i VI miejsce kata chłopców 14 - 15 lat.
  • Nowak Natalia - II miejsce kumite dziewcząt 14 - 15 lat.
  • Nowak Adrian - II miejsce kumite chłopców 12 - 13 lat.
  • Lewandowski Bartosz - III miejsce kumite chłopców 12 - 13 lat
  • Zubrzycki Igor - V miejsce kumite chłopców 8 - 9 lat
  • Zubrzycka Lena

Gratulacje dla wszystkich płotowskich zawodników za występ i zaangażowanie. Specjalne podziękowania dla rodziców, którzy pomagali przygotować i sprawnie przeprowadzić turniej, a także dla burmistrza Złocieńca za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Natomiast w dniu 6.10.2018 odbył się międzynarodowy turniej karate Kyokushin o puchar prezydenta miasta Sieradza. Nasz klub reprezentował Bartłomiej Jabłoński, który wywalczył brązowy medal w kumite.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

LKS Polonia Płoty

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe