Jedyne takie miejsce - Roman Czejarek nadaje z Maszewa

  • 5.10.2018, 12:18 (aktualizacja 06.10.2018 00:12)
  • str
Jedyne takie miejsce - Roman Czejarek nadaje z Maszewa
Jedyne takie miejsce to audycja, która pokazuje jak piękna jest Polska. Roman Czejarek, dziennikarz radiowej jedynki, jest honorowym ambasadorem Szczecina i autorem wielu książek o tym mieście a także o walorach Pomorza Zachodniego. W programie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć", słuchając radia. W najbliższą sobotę audycja będzie nadawana z Maszewa.

Maszewo to urokliwe i bardzo stare miasto jest położone w województwie zachodniopomorskim, w środkowej części gminy Maszewo, na północ od Jeziora Maszewskiego. Od miasta powiatowego Goleniowa oddalone jest o ok. 20 km, a od Szczecina o ok. 50 km.

Najwcześniejsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1233 roku. Nie dziw więc, że jedną z atrakcji są mury obronne zachowane na całym obwodzie miasta, zbudowane z kamieni granitowych i z cegły. Wzniesione na przełomie XIII i XIV wieku. Będziemy o nich mówić, odwiedzimy też miejscowa izbę pamięci i Kościół Mariacki, w którym zamierzamy zgłębiać tajemnicę krucyfiksu.


Będziemy też w Pałacu Bismarcków, przed Pomnikiem Poległych oraz w gospodarstwie ekologicznym, produkującym miody.

 

***

Do słuchania audycji z cyklu "Jedyne takie miejsce" w sobotę (6.10) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

str
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe