„Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy” – spotkanie z uczniami

  • 4.10.2018, 12:27 (aktualizacja 04.10.2018 13:31)
  • KPP Gryfice
„Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy” – spotkanie z uczniami
Policjanci z Gryfic spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest przemoc a także poznać swojego dzielnicowego. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy”

Dzisiaj mundurowi z Gryfic spotkali się z uczniami klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z uczniami na temat przemocy w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy” tj. święta przypadającego co rocznie na dzień 2 października, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a w tym roku obchodzone po raz ósmy.

Policjanci wyjaśniali młodym ludziom w przystępny sposób czym jest przemoc i jak można z nią walczyć oraz wskazywali sposoby jak jej unikać. Mundurowi informowali uczniów, że coraz częściej osobami stosującymi przemoc są osoby nieletnie, które w różny sposób i w różnej formie znęcają się nad sobą nawzajem lub nad swoim rodzeństwem, a nawet rodzicami.

Funkcjonariusze przekazywali również informacje na temat bardzo często występującej w społeczeństwie przemocy w rodzinie, a także wskazywali, że nie można przechodzić obojętnie obok tego problemu a niepokojące sytuacje zgłaszać policji,

Podczas dwugodzinnego spotkania młodzi ludzie mogli dowiedzieć się również, jak ważną rolę odgrywa policja w całym systemie walki ze zjawiskiem przemocy, a także poznać dzielnicowego jego obowiązki i zadania.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjno – informacyjne.

KPP Gryfice

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe