Nowogard: „Miłość w czasach zarazy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki

  • 28.09.2018, 22:31
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Nowogard: „Miłość w czasach zarazy” – w Dyskusyjnym Klubie Książki
26 września odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawianą lekturą było dzieło Gabriela Garcíę Márqueza pt. Miłość w czasach zarazy.

To niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, spełniającego się po półwieczu oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości – młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcíi Márqueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników całym świecie.

Według zebranych, książka ta była ciężkim orzechem do zgryzienia, jednak na pewno wartym przeczytania :)

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe