„Strefa wyobraźni” w pałacowej galerii

  • 26.09.2018, 21:52
  • Stanisław Razmus
„Strefa wyobraźni” w pałacowej galerii
W Galerii Feininger w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa Cezarego Dubiela „Strefa wyobraźni”. Wernisaż otworzyła Renata Teresa Korek – dyrektor TOK, która wprowadziła nas w świat ponad dwudziestu wielkoformatowych kolaży. Punktem wyjścia dla artysty jest fotografia - materiałem do przetworzeń, przeobrażeń zmieniający lub uzupełniający pierwotny obraz.

Cezary Dubiel to artysta fotografik i diaporamista. W swoim dorobku ponad 300 wystaw i około 100 pokazów diaporam w Polsce i 61 krajach na całym świecie. Jest laureatem ponad 200 nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i 40 krajach w tym Chinach, Serbii, Niemczech, USA, Włoszech, Australii. Fotografuje krajobraz, architekturę, coraz częściej zajmuje się abstrakcją fotograficzną. 

W swojej wystawie Cezary Dubiel zabiera nas w świat wykreowany z własnej wyobraźni, nierealny i zaskakujący. Prace tworzy z fragmentów fotografii, które przeobraża, zmienia. W ten sposób nabierają one nowych znaczeń, stają się dla odbiorcy abstrakcyjną opowieścią oraz podróżą, w której fotografia wyznacza drogę do własnych interpretacji i refleksji nad danym obrazem.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe