Będzie świetlica w Wyszomierzu

  • 22.09.2018, 10:42 (aktualizacja 01.10.2018 12:12)
  • UM Nowogard
Będzie świetlica w Wyszomierzu
W czwartkowy wieczór (20 września br., o godz. 19.30), w remizie OSP Wyszomierz doszło do spotkania burmistrza Roberta Czapli z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą. Głównym wątkiem tego spotkania było podpisanie umowy na dofinansowanie budowy świetlicy w Wyszomierzu ze środków unijnych. Umowa opiewa na finansowanie przez Marszałka nowogardzkiej inwestycji w wysokości 63,63%.
 

To kolejne pieniądze unijne, które trafiają do naszej gminy. Świadkami tego wydarzenia byli nie tylko współpracownicy burmistrza i wicemarszałka, ale był również sołtys Długołęki Jacek Jankowski, który jako prezes Stowarzyszenia Jutrzenka (działającego również na terenie sołectwa Wyszomierz) wielokrotnie na różnych spotkaniach dopytywał burmistrza o świetlicę dla Wyszomierza, pamiętając te czasy, kiedy jego sołectwo nie miało w ogóle świetlicy. Obecni byli także mieszkańcy Wyszomierza, sołtys sołectwa Wyszomierz, Rada Sołecka oraz radni, a wśród nich m.in. radni powiatowi Kazimierz Lembas i Jerzy Jabłoński.

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie, burmistrz Robert Czapla podpisał następnie przetarg na wykonanie świetlicy w Wyszomierzu. To oznacza, że machina budowlana wystartowała i świetlica dla tego sołectwa staje się realniejsza. To również spełnienie obietnicy, którą 4 lata temu złożył burmistrz mieszkańcom sołectwa.

Warto wspomnieć, że za czasów burmistrza Roberta Czapli OSP Wyszomierz otrzymało „nowy” wóz bojowy (10. letni), ocieplona i pomalowana została remiza strażacka, na wniosek mieszkańców dostarczony został frez, dzięki któremu utwardzona została droga gminna, wyremontowano pomieszczenia biblioteczne i naprawiono piec w starej świetlicy, zaś dzięki wsparciu Euzebiusza Adamskiego – lokalnego przedsiębiorcy, został wyremontowany i rozbudowany plac zabaw. Ponadto burmistrz wraz z pracownikami ZBK i OPS wyremontowali i pomogli mieszkance Wyszomierza p. Józefie. A teraz ruszają prace przy kolejnej inwestycji, jakże ważnej dla mieszkańców sołectwa – świetlica z pomieszczeniami bibliotecznymi. Prace ruszają w tym roku, zaś zakończenie powinno nastąpić w połowie 2019 r. (ps)

UM Nowogard

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe