Nowogard: Obchody Dnia Sybiraka

  • 18.09.2018, 09:49 (aktualizacja 20.09.2018, 09:57)
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Nowogard: Obchody Dnia Sybiraka
17 września o godzinie 12:00 z okazji Dnia Sybiraka na cmentarzu pod pomnikiem Sybiraków, zebrali się uczestnicy uroczystości. W tym roku obchody te miały szczególny wydźwięk, ponieważ dotyczyły trzydziestolecia reaktywacji Związku Sybiraków na Ziemiach Nowogardzkich oraz setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oficjalną część uroczystości prowadziła Pani Franciszka Kobylińska – Prezes Nowogardzkiego Koła Związku Sybiraków.

Wspomniała ona czasy Syberii oraz jaki ciężki los jej jak i innym Sybirakom zgotowało życie. Mówiła jak ważna jest pamięć o  tamtych wydarzeniach. Odśpiewano Hymn Sybiraków oraz Hymn Polski. Kolejnym punktem obchodów było złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem pamięci Sybiraków. W dalszej części uroczystość przeniosła się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie. Zgromadzeni obejrzeli film z obchodów 90 rocznicy utworzenia Związku Sybiraków. Pani Franciszka podziękowała wszystkim za przybycie,  za wieloletnią współpracę uhonorowała Pana Burmistrza Roberta Czaplę odznaką upamiętniającą 90 rocznicę powstania Związków Sybiraków a Dyrektor MBP – Aneta Wysoszyńska otrzymała piękny bukiet kwiatów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe