PODSUMOWANIE „BEZPIECZNYCH WAKACJI 2018” W POWIECIE GRYFICKIM

  • 11.09.2018, 18:00 (aktualizacja 16.09.2018 18:04)
  • KPP Gryfice
PODSUMOWANIE „BEZPIECZNYCH WAKACJI 2018” W POWIECIE GRYFICKIM
Wakacje już za nami, dla większości z nas sezon urlopowy się skończył, a najmłodsi zakończyli letni wypoczynek. Dla policjantów z powiatu gryfickiego był to okres wytężonej pracy i wzmożonych działań mających zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy odwiedzali nasz powiat.

Tegoroczne wakacje to okres wytężonej pracy dla policjantów z Gryfic. Funkcjonariusze prowadzili intensywne działania na drogach powiatu gryfickiego, dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, a także prowadzili działania profilaktyczne na różnego rodzaju ewentach, piknikach i spotkaniach przekazując cenne informacje o zagrożeniach, jakie można napotkać podczas letniego wypoczynku.

Mundurowi wspólnie z innymi służbami sprawdzali kolonie oraz obozy gdzie podczas rozmów i pogadanek informowali o zagrożeniach, wskazując właściwe, bezpieczne zachowania.

Przez cały okres wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2018” prowadzili liczne kontrole drogowe, m.in. kontrolowali stan techniczny, prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących tymi pojazdami, jak również monitorowali natężanie ruchu na drogach, szczególnie na drogach dojazdowych do miejscowości nadmorskich.

Policjanci sprawdzali także autokary i samochody przewożące dzieci na obozy i kolonie, zwracając uwagę na sposób, w jaki są one przewożone.

W okresie od 22 czerwca do 2 września 2018 na drogach naszego powiatu odnotowano 223 kolizje i 5 wypadków drogowych w wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba, a 6 osób zostało rannych, co stanowi znaczny spadek w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w którym odnotowano 260 kolizji i 10 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła również 1 osoba, a 10 osób zostało rannych.

Funkcjonariusz zatrzymali łącznie 28 praw jazdy, w tym 7 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i 18 praw jazdy za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

W roku 2017 zatrzymanych praw jazdy było aż 37 (w tym 7 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, podobnie jak 2018 r.), z czego 25 praw jazdy zatrzymano za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Mimo prowadzonych spotkań i działań profilaktycznych, a także przekazywanych informacji na temat zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą i działań prowadzonych wspólnie z innymi służbami, na terenie powiatu gryfickiego odnotowano jeden przypadek utonięcia.

W zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie powiatu gryfickiego pomagali także policjanci z Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina i innych garnizonów.

KPP Gryfice
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe