Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Nowogardzie

  • 14.09.2018, 18:47 (aktualizacja 15.09.2018 00:51)
  • Dyrektor i Pracownicy MBP w Nowogardzie
Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Nowogardzie
8 września 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Lekturą zarekomendowaną przez parę prezydencką w tym roku zostało "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

O godz. 10:00 spotkanie zainaugurowała dyrektor MBP - Aneta Wysoszyńska witając wszystkich przybyłych gości. Spektakl zaczął się niebanalnie. Rozpoczął bowiem Generał Zdzisław Goral, którego głos wyłonił się z tłumu. Następnie włączył się Burmistrz Robert Czapla oraz  dyrektor MBP. Kolejnym punktem programu Narodowego Czytania w naszej Bibliotece był występ artystyczny zatytułowany „Tradycyjne polskie instrumenty”. Pan Ryszard Zagórski poza wspaniałą grą uświetnił swój występ śpiewem, co wywołało wśród publiczności uśmiechy na twarzach. Po zakończeniu występu dyrektor zaprosiła wszystkich czytelników na kawę, słodkości i domowe ciasto oraz wystawę, którą przygotowało Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego Dziwnów na czele z prezesem Ryszardem Horniakiem. Pokaz eksponatów związany był z Setną Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pan Generał broni Zdzisław Goral jak również Burmistrz Robert Czapla zostali wyróżnieni pamiątkowym medalem Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego.

Po przerwie dyrektor MBP – Aneta Wysoszyńska przekazała głos Pani Małgorzacie Martyniuk reprezentującej Zakład Karny w Nowogardzie.

Następnie oddano głos pani Katarzynie Kijana wraz z uczennicami, która reprezentowała Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie. Kolejno  głos zabrały również przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku  działającego w naszej Bibliotece - Pani Wanda Obrębska oraz Jadwiga Cichecka. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu Przedwiośnia czytanego przez Panią Józefę Szukalską. Pani Kazimiera Fecak przytoczyła artykuł opublikowany w Głosie Szczecińskim dnia 18.02.1966 r. na temat nadania imienia Stefana Żeromskiego naszej Bibliotece. Panie reprezentowały Dyskusyjny Klub Książki działający w Bibliotece. Dalej postać lektora przybrała nauczycielka języka polskiego z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Nowogardzie, pani Dorota Borzeszkowska- Buriak. Gościliśmy również podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowogardzie, których reprezentantka pani Danusia, również przeczytała fragment lektury Narodowego Czytania.

Jako ostatnia wystąpiła Pani Genowefa Makarewicz. Wygłosiła piękny wiersz własnego autorstwa,  pt. „Moja Ojczyzna”.

Gdy zakończyła się oficjalna część uroczystości, przybyli goście prowadzili rozmowy w kuluarach przy kawie i słodkim poczęstunku.

W wydarzeniu wzięło udział około 100 osób. Dziękujemy wszystkim za wspólne Narodowe Czytanie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Dyrektor i Pracownicy MBP w Nowogardzie

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe