Zaproszenie na wystawę…

  • 10.09.2018, 00:33 (aktualizacja 16.09.2018 11:45)
  • TOK
Zaproszenie na wystawę…

Cezary Dubiel –  artysta fotografik i diaporamista, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Stowarzyszenia Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur. Posiada jako jedyny Polak sześć międzynarodowych tytułów artystycznych w obu dziedzinach twórczości fotograficznej -  w fotografii i diaporamie, w tym najwyższy w Polsce tytuł fotograficzny Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej - Wybitny Artysta FIAP Poziom Złoty - Excellence FIAP Level Gold ( EFIAP/g), Audiovisual – Artiste FIAP (AV-AFIAP) oraz krajowy AFRP. Ma w dorobku ponad 300 wystaw i około 100 pokazów diaporam w Polsce i 61 krajach na całym świecie. Jest laureatem ponad 200 nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i 40 krajach w tym Chiny, Serbia, Niemcy, USA, Włochy, Australia. Fotografuje krajobraz, architekturę, coraz częściej zajmuje się abstrakcją fotograficzną. Jest uczestnikiem i organizatorem licznych plenerów, warsztatów, a także jurorem konkursów krajowych i międzynarodowych. Nagrodzony Brązowym Medalem Gloria Artis, Nagrodą Pro Arte Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Medalem Zasłużony Dla Fotografii Polskiej,  Złotym Medalem Za Fotograficzną Twórczość a także dwukrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

 

„Strefa wyobraźni” to projekt artystyczny , którego podstawową formą przekazu jest kreacja fotograficzna.  Autor zabiera nas do świata nierealnego, powstałego z jego wyobrażeń. Tworzy obrazy z fragmentów fotografii zabierając widza w podróż po   tytułowej „ Strefie wyobraźni”. Fotografia jest elementem, częścią składową a powstały obraz jest kolażem , zestawieniem myśli i wyobrażeń artysty.  Bazą kolażu i jego każdą częścią składową jest czysta fotografia. Następnie na niej nakładany jest zestaw  znaczeń, symboli, odniesień, elementów z którymi tworzy i współtworzy nowy obraz.  Są one skonstruowane jest tak, aby ze wszystkimi zasadami analizy postrzegania odbiorca mógł odbyć podróż po obrazie fotografii a jednocześnie zaproszeniem do własnej interpretacji obrazu. Kilka prac wchodzących w skład wystawy otrzymało nagrody na konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą.

Planowane jest wydanie katalogu.

TOK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe