W Gryficach Narodowe Czytanie z "Chrobrym"

  • 9.09.2018, 12:55 (aktualizacja 09.09.2018 21:00)
  • Stanisław Razmus
W Gryficach Narodowe Czytanie z "Chrobrym"
W sobotę 8 września w całym odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku narodową lekturą – zgodnie z decyzją Prezydenta RP stało się „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w Gryficach, poświęcona została „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego.

W Gryficach inicjatorem i organizatorem Narodowego Czytania już po raz kolejny było Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Do czytania przyłączyli się tradycyjnie nie tylko nauczyciele i uczniowie szkoły ale też przedstawiciele straży pożarnej, policji i mieszkańcy Gryfic i niestety tylko jedna osoba - starosta gryficki Kazimierz Sać - z licznego grona aktywnych samorządowców. 

Narodowe czytanie w Gryficach, od pewnego czasu organizowane jest na Placu Zwycięstwa, a czytaniu dzieła Stefana Żeromskiego towarzyszyły występy Zespołu Tańca Ludowego, okolicznościowa wystawa, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych a także poczęstunek i utworzenie przez uczestników wspólnego czytania „żywej flagi narodowej”.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe