"Ceglane historie”

  • 8.09.2018, 00:27
  • mg
"Ceglane historie”
Trzebiatowskie Towarzystwo kultury rozpoczęło realizację kolejnego zadania pn. ,,Ceglane historie”, na które otrzymało dofinansowanie ze środków Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją wcześniejszych prac podejmowanych przez TTK, związanych z ochroną i promocją architektury zabytkowej oraz szeroko rozumianych działań dotyczących historii, kultury, sztuki miasta i regionu. Zadanie odwołuje się do zachowanej, bogatej, średniowiecznej architektury Trzebiatowa powstałej między początkiem XIV a pierwszymi dekadami XVI wieku w stylu gotyku ceglanego, a także jej reliktów i obiektów już nieistniejących oraz nadal znakomicie czytelnego średniowiecznego założenia urbanistycznego. W ramach zadania zostaną przeprowadzone działania, przyczyniające się do ochrony, promocji oraz zwiększenia społecznej świadomości (mieszkańców, turystów) na temat wartości gotyckich budowli sakralnych i świeckich, w szerszym kontekście krajobrazu historyczno-kulturowego Trzebiatowa m.in.:
- spacer i warsztaty fotograficzno – historyczne ,,Złap gotyk!” ( 14.09.2018R.)

- zajęcia edukacyjne  ,,Historie zapisane w cegle”( wrzesień - październik)

- spotkanie ,,W gotyckim kręgu historii” -  27.09.2018r. , podczas którego otwarta zostanie wystawa ,,Moc gotyku” oraz odbędzie się promocja  folderu ,,Gotyckie skarby Trzebiatowa”,

- archiwizacja dokumentacji fotograficznej w bazie archiwum Muzeum Pałacowego.  

 

 

 

mg

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe