Wypożycz kajak – nowe atrakcje przystani w Nowogardzie

  • 2.08.2018, 11:59
  • Stanisław Razmus
Wypożycz kajak – nowe atrakcje przystani w Nowogardzie
Nowogardzka plaża miejska, zyskuje nową atrakcję. Dzięki staraniom burmistrza, amatorzy aktywnego wypoczynku mogą bezpłatnie korzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego.

- W ramach kąpieliska miejskiego możemy korzystać między innymi z boiska do piłki siatkowej, stołu do tenisa stołowego, jest też trampolina dla dzieci a od dziś każdy z mieszkańców, będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć nowy kajak lub łódkę by popływać po Jeziorze Nowogardzkim – powiedział burmistrz Robert Czapla który we wtorek, 24 lipca w towarzystwie kierownika ZBK Karola Brzeczka, dokonał symbolicznego oddania do użytku mieszkańcom wypożyczalnię sprzętu wodnego.

Aby wypożyczyć kajak lub łódkę wystarczy okazać dokument tożsamości.

- Sprzęt, na czas do dwóch godzin, mogą wypożyczyć osoby pełnoletnie, zaś dzieci muszą być zawsze pod nadzorem osoby dorosłej – mówi Karol Brzeczek, kierownik ZBK - aby wypożyczyć kajak lub łódkę wystarczy okazać dokument tożsamości.

Zasady korzystania z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu wodnego nad jeziorem, zwarte są w regulaminie, którego przestrzeganie, w trosce o bezpieczeństwo korzystających, jest konieczne. W trakcie oficjalnego otwarcia wypożyczalni, burmistrz Robert Czapla oraz jeden z ratowników plaży miejskiej z powodzeniem „przetestowali” jedną z nowych łódek.

Aktualnie do wypożyczenia są cztery kajaki oraz dwie łódki z pełnym wyposażeniem a wkrótce mają się pojawić się dwa rowery wodne.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna jest od godz. 10.00 do 18.00.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe